16 lutego gratulowali Litwie nie tylko zagraniczni przywódcy, ale także gigant technologiczny – Co się dzieje w Kownie

Przywódcy Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski i innych krajów, papież Franciszek, gratulują Litwie przywrócenia państwa – ogłosiła w środę prezydencja. A firma technologiczna Google, gratulując Litwie 16 lutego, tymczasowo zmieniła logo swojej strony wyszukiwania na napis z litewskim tricolorem.

Zagraniczni przywódcy gratulują Litwie

Według niej Papież Franciszek przesyła Litwie szczere gratulacje i „modli się, aby Bóg pobłogosławił lud naszego kraju w pokoju i jedności”.

„Litwa jest ważnym liderem na wschodniej flance NATO i jednym z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych. Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo Litwy, niezależnie od zagrożenia, pozostaje bardzo silne” – powiedział prezydent USA Joe Biden.

List wyraża również oczekiwanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych na kontynuację ścisłego partnerstwa między krajami i promowanie wartości demokratycznych, które podzielają nasze narody.

W przesłaniu gratulacyjnym Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił wagę stosunków litewsko-polskich, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa jest „tak ważna na poziomie NATO i Unii Europejskiej”.

„Wyzwania stojące dziś przed Europą i krajami naszego regionu wymagają naszej solidarności i współpracy” – powiedział Duda w liście.

Witając Litwę w swoim imieniu iw imieniu wszystkich Niemców, prezydent Frank Walter Steinmeier podkreślił, że oba kraje od dawna łączą wzajemne zaufanie i bliskie partnerstwo.

„Zapewniam, że Niemcy stoją za Litwą i ją wspierają. Wierzę, że w przyszłości nasze kraje i narody będą nadal mieć dobrą i ścisłą współpracę” – powiedział niemiecki przywódca w liście gratulacyjnym.

Według prezydencji litewskiej z okazji 16 lutego listy gratulacyjne wystosowali także cesarze Szwecji, Holandii, Hiszpanii i Bahrajnu, a także cesarz Japonii. Litwę i jej mieszkańców witają przywódcy z Finlandii, Austrii, Słowacji, Węgier i innych.

W środę przypada 104. rocznica przywrócenia państwa na Litwie. 16 lutego 1918 r. w Wilnie Rada Litewska ogłosiła przywrócenie Niepodległego Państwa Litewskiego.

Google tymczasowo zmienił swoje logo

W środę o północy internauci wpisali w przeglądarce adres swojej wyszukiwarki, aby zobaczyć zmianę w tak zwanym obrazie Google Doodle z okazji różnych świąt i urodzin na całym świecie.

„Dzisiaj Doodle obchodzi jeden z dwóch dni niepodległości Litwy, znany jako Dzień Odrodzenia Państwa. Tego dnia podpisano w 1918 roku deklarację niepodległości Litwy w celu ogłoszenia statusu państwa”, ogłasza Google Doodle na swoim Twitterze. konto sieci społecznościowej.

W środę Litwa obchodziła 104. rocznicę przywrócenia państwa, wiele krajów podzieliło się gratulacjami na portalach społecznościowych, a przywódcy Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski i innych krajów, papież Franciszek, pozdrowił kraj w listach do prezydenta .

16 lutego 1918 r. w Wilnie Rada Litewska ogłosiła przywrócenie Niepodległego Państwa Litewskiego.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *