2022 w Polsce: nieudana koalicja będzie czekać na unijne pieniądze, ale konflikt z Brukselą będzie trwał

Rządzące Prawo i Sprawiedliwość (PiS) od wielu lat przeżywa kryzys – nie brakuje pasji krajowych, a szczególnie aktywnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który jest zagorzałym eurosceptykiem.

Ale koalicja prawicowa, choć bardzo krucha, nie istnieje. Według analityków sytuacja w ostatnim czasie ustabilizowała się, a opozycja, również podzielona i niechętna rzuceniu rękawicą rządzącym, nie czeka na przedterminowe wybory.

Według Andrzeja Pukštasa, kierownika katedry politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dyplomacji Uniwersytetu Witolda Wielkiego, Polska „najwyraźniej” zarządza pandemią (z sondaży wynika, że ​​60% Polaków tak nie uważa, przyp. red.), oraz gospodarka się rozwija.

„Ale wiele będzie zależało od tego, czy i kiedy Polska otrzyma środki z Europejskiego Funduszu Pandemicznego – na razie alokacja środków została zamrożona.

Osobisty album fotograficzny / Andrzej Pukszto

Tak, wszystko, podobnie jak na Litwie, drożeje, ale nie ma wzburzenia ani protestu przeciwko inflacji” – powiedział politolog, który przyznaje, że obecnie nie wiadomo, jak będzie ewoluował konflikt między Brukselą a Warszawą, głównie ze względu na sąd. orzeczenia. reforma.

Marijušas Antonovičius, politolog w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych Uniwersytetu Wileńskiego 15 minut Przekonywał, że przedterminowe wybory są możliwe, ponieważ w obozie nie brakuje napięć, a ich popularność może zacząć słabnąć z powodu inflacji.

„Wydaje się jednak, że Jarosław Kaczyński zdecydował się pójść na całość, a nawet zaryzykować stosunki ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Antonovic.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.