2022 Wyjazd do Belgii, Polski, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Estonii i Francji od 3 do 8 marca

2022 Wyjazd do Belgii, Polski, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Estonii i Francji od 3 do 8 marca • Minister spraw zagranicznych Anthony J. Snyder uda się w dniach 3-8 marca 2022 r. do Belgii, Polski, Mołdawii, Łotwy, Litwy, Estonii i Francji. Wizyta kontynuowana była szeroko zakrojonymi konsultacjami i koordynacją z naszymi sojusznikami z NATO i partnerami europejskimi w sprawie zachowania Federacji Rosyjskiej. Zaplanowana, niesprowokowana i niesprawiedliwa wojna z Ukrainą.

 • Sekretarz generalny Blingen rozpoczął swoją wizytę w Brukseli w Belgii, gdzie spotkał się z ministrem spraw zagranicznych NATO, spotkał się z sojusznikami UE, wziął udział w spotkaniu ministerialnym G7 oraz odbył inne spotkania z sojusznikami, aby omówić globalną reakcję na rosyjską inwazję, w tym sojuszników i partnerów. . Dalsza integracja z ogromnym wpływem na Rosję i pojawieniem się wysokich kosztów ekonomicznych.

 • Następnie sekretarz 5 marca. udał się do Polski, gdzie spotkał się z polskimi przywódcami, w tym ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau, aby omówić dodatkową pomoc w zakresie bezpieczeństwa w obliczu trwającej rosyjskiej agresji i niesprowokowanych ataków na Ukrainę. Podziękował Polsce za hojne przyjęcie setek tysięcy wysiedleńców z Ukrainy i wyjaśnił, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą zapewnić pomoc humanitarną ocalałym z wojny Putina.

 • Sekretarz generalny udał się następnie do Kiszyniowa w Mołdawii, gdzie spotkał się z prezydent Mią Sandu, premier Natalią Gavrilidą i ministrem spraw zagranicznych Nico Bobescu. Podczas postoju sekretarz generalny omówił wsparcie Mołdawii dla rosyjskiej okupacji i pomoc uchodźcom uciekającym przed rosyjską okupacją Ukrainy, a także poparcie USA dla demokracji, suwerenności i integralności terytorialnej Mołdawii.

 • 6 marca Sekretarz udał się do Wilna, gdzie spotkał się z prezydentem Gitanem Nousedą, premier Ingridą Šimonide i ministrem spraw zagranicznych Gabrielem Landsbergisem. 7 marca sekretarz generalny udał się na Łotwę, aby spotkać się z prezydentem Eglesem Lewisem, premierem Chrisem Janissem Kerinsem i ministrem spraw zagranicznych Edgarem Ringevikiem. 8 marca wyjechał do Tallina w Estonii, aby spotkać się z prezydentem Alardem Carrisem, premierem Ghazą Gallos i minister spraw zagranicznych Evą-Marią Lymets. Podczas trzech przystanków mówił o wspólnych wysiłkach na rzecz wsparcia Ukrainy, wzmocnienia prewencji i bezpieczeństwa NATO, promowania demokracji i praw człowieka oraz dążenia do bliższej współpracy gospodarczej i energetycznej z sojusznikami.

 • Przed powrotem do Waszyngtonu sekretarz generalny Blingen 8 marca. udał się do Paryża, aby spotkać się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i ministrem spraw zagranicznych Jean-Yvesem Le Drianem.

 • Elite Boss

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.