440 ton darów żywnościowych dostarczonych na Ukrainę | Darmowa prasa

Żywność podstawowa, woda, żywność dla niemowląt i żywność w puszkach: kilkaset ton darów żywnościowych zostało już wysłanych do Polski z Niemiec. Stamtąd wywożeni są na Ukrainę.

Berlin.

Ponad 440 ton podarowanej żywności trafiło na Ukrainę za pośrednictwem nowo utworzonego centrum koordynacyjnego Federalnego Ministerstwa Żywności.

Według danych Ministerstwa Żywności od początku inicjatywy około tydzień temu przewieziono około 20 ciężarówek z prawie 700 paletami. W związku z tym dostarczane są głównie podstawowe artykuły spożywcze, woda, soki, żywność dla niemowląt oraz konserwy rybne i mięsne. Produkty zostały przekazane przez kilka niemieckich firm dystrybucyjnych i spożywczych.

Minister Cem Özdemir powiedział niemieckiej agencji prasowej: „Każdego dnia otrzymujemy nowe doniesienia o nowej straszliwej zagładzie. Solidarność z Ukrainą i jej obywatelami to sprawa honoru”. Polityk Zielonych podziękował wszystkim firmom w Niemczech, które udzieliły tak szybkiej i niebiurokratycznej pomocy. „Robimy wszystko, aby pomóc ludziom w strefach wojen”.

Dodał, że dostawy pomocowe będą wysyłane na Ukrainę przez punkty przeładunkowe w Polsce, a następnie zostaną przetransportowane przez władze ukraińskie do mocno dotkniętych wojną miast Charkowa i Mariupola. Według ministerstwa zastawionych zostało już 90 samochodów ciężarowych z prawie 3 tys. palet, łącznie z dostarczonym towarem.

Federalne Biuro Koordynacji Darowizn Handlowych zostało utworzone w celu zebrania próśb i ofert Ukrainy. Jest w kontakcie z ukraińskimi władzami publicznymi o potrzebie i informuje zainteresowane firmy niemieckie, jak wyjaśnił resort. Można również koordynować dostawy do punktów przeładunkowych w pobliżu granicy z Ukrainą. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.