Festiwal Polskiego Jazzu w Tel Awiwie

Daniel Zamir

W „Terminalu 4” i Kinotece w Tel Awiwie oraz w mediach cyfrowych.

Drugi Festiwal Polskiego Jazzu odbędzie się w sali „Terminal 4” kompleksu „Hatajaná”, w Tel Aviv Cinematheque, a także w mediach cyfrowych.

Zawiera występy, których koprodukcją są Instytut Adama Mickiewicza w Polsce, Instytut Polski w Tel Awiwie i społeczność Barak Weiss Social Jazz. Wśród uczestników: saksofonista Adam Pieronczyk, najważniejszy polski artysta jazzowy. 17-19 listopada Odbędą się trzy wieczory występów jazzowych z udziałem czołowych polskich i izraelskich artystów jazzowych w formie występów na żywo i transmitowanych w telewizji, pokazów, specjalnych kolaboracji i oryginalnych produkcji dostępnych wyłącznie na festiwalu.

Komeda – Fot. Karewic

Więcej danych w https://bit.ly/polishjazz21

Podczas swojej pierwszej wizyty w Izraelu wystąpią najważniejsi polscy artyści jazzowi i lokalni artyści, Anat Fort, Daniel Zamir, Nitzan Bar, Nofar Fay, Gilad Efrat Ensemble i wielu innych. W programie: występy największych polskich zespołów jazzowych, izraelsko-polskie kolaboracje, izraelskie zespoły improwizowane Chopina, hołd złożony legendarnemu kompozytorowi ścieżek dźwiękowych i ojcu nowoczesnego polskiego jazzu Krzysztofowi Komedzie z okazji jego 90. urodzin, pokazy filmów polski jazz, występy klubu „Jasmine” w Warszawie i nie tylko.

Mocne – Foto Wit

Od lat 60., kiedy jazz w Polsce symbolizował chęć wyzwolenia się spod reżimu komunistycznego, Polska stała się jazzową potęgą i taką pozostaje do dziś, z polską sceną jazzową, która należy do najważniejszych i najbardziej jakościowych na świecie. świat ma znaczenie.

Jednak publiczność fanów jazzu w Izraelu nie przejmuje się tą sytuacją. Instytut Polski w Tel Awiwie, Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie oraz środowisko jazzu społecznego postanowiły podjąć wyzwanie i założyły Tel Awiw Polish Jazz Festival.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *