Akcja pomocowa: Düsseldorfer jedzie na granicę polsko-ukraińską – Nadrenia – aktualności

Ralf Oetinger jest zestresowany. W sobotę nadal ogląda wiadomości, widząc obrazy eskalacji kryzysu humanitarnego spowodowanego wojną na Ukrainie. Woła przyjaciela:Musimy coś zrobić.„Oboje podejmują decyzję. Od tego czasu prawie nie ma chwili spokoju.

W ogrodzie gromadzą się darowizny rzeczowe

Oetinger wraz z trzema przyjaciółmi zaapelował o datki dla Ukraińców za pośrednictwem WhatsApp i Facebooka. Przydatność sąsiedztwa jest przytłaczająca. „Mamy tu niesamowitą sympatię, to są bardzo, bardzo piękne chwile„, mówi Benrather. W ciągu około jednego dnia darowizny gromadzą się w pudłach w ogrodzie: żywność, artykuły higieniczne, leki, śpiwory i dywaniki.

Ponadto zebrano już do 25 000 euro. „Postaramy się wykorzystać te pieniądze na zakup jak największej ilości żywności i sprzętu medycznego.„Dusseldorferzy zorganizowali na podróż dwa 3,5-tonowe furgonetki. Dzięki dwóm dodatkowym naczepom przyjaciele starają się przewieźć jak najwięcej ładunku na granicę polsko-ukraińską.

Darowizny rzeczowe i pieniężne dla ludności, lekarstwa dla wojska

Wyjazd zaplanowano na poniedziałek po południu. Nie możesz nosić wszystkiego na raz. Muszą priorytetowo traktować to, co zabierają ze sobą, mówi Oetinger. Na miejscu chcą przekazywać darowizny rzeczowe osobom potrzebującym w sanktuariach. Jeśli zostaną jakieś pieniądze z zakupów, to po prostu trzeba je rozdzielić bezpośrednio do osób na granicy.

Mamy plan spotkać się tam z ukraińską strażą graniczną– mówi Oetinger. Przede wszystkim sprzęt medyczny musi zostać przekazany armii ukraińskiej. Czy to się uda, okaże się.

Jesteśmy świadomi tego, co może się wydarzyć

Niektórzy członkowie zespołu asystentów Ralfa Oetingera pracują dla policji. „Generalnie mamy doświadczenie w sektorze bezpieczeństwa, ale to oczywiście bardzo wyjątkowa sytuacja.„Żaden z nich nigdy nie doświadczył takiej sytuacji”.Jesteśmy świadomi tego, co może się wydarzyć”, mówi Dusseldorfer.

Choć nie jest jeszcze jasne, jaka będzie sytuacja na granicy, Oetinger już zastanawia się nad kolejnymi krokami: mógłby sobie wyobrazić, że zabiera ludzi do Niemiec, jeśli chcą być zabrani ze sobą.

WDR czas lokalny również informuje na ten temat Düsseldorf 28 lutego 2022 o godz. 19:30

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.