Aktualne wiadomości i wydarzenia w live tickerze

wojna na Ukrainie
:
Czerwony Krzyż: sytuacja humanitarna w strefach walk jest katastrofalna

Według Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża sytuacja w strefach walk na Ukrainie jest katastrofalna. A tam, gdzie przybywają uchodźcy, władze są przytłoczone. Tymczasem w oblężonych miastach utworzono dziś siedem korytarzy humanitarnych dla uciekających cywilów. Wszystkie aktualne wydarzenia w naszym live tickerze.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę stołeczny Kijów znajduje się pod coraz większą presją. Unia Europejska i Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję surowe sankcje.

24 lutego, po miesiącach rozmieszczania wojsk na granicach, Putin rozpoczął ofensywę na pełną skalę przeciwko sąsiedniemu krajowi. W miarę posuwania się rosyjskich czołgów na terytorium byłej republiki radzieckiej, w całym kraju dochodziło do nalotów. Kanclerz Olaf Scholz mówił o rażącym naruszeniu prawa międzynarodowego.

Wszystkie zmiany śledzimy w naszym live tickerze:

Chcemy wiedzieć, co myślisz: General-anzeiger współpracuje z instytutem badań opinii Civey. Przeczytaj tutaj, jak działają ankiety reprezentatywne i dlaczego warto się zarejestrować.

(ga/z materiałem dpa/epd)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.