Alvora za 5,5 mln euro odbuduje stację benzynową


Stanowisko : 2022-03-25 18:44

Fot. Judita Grigelytė (VŽ)
Litewski operator systemu przesyłowego Amber Grid i firma budowlana Alvora podpisali w piątek kontrakt o wartości 5,5 mln euro. Umowa o łącznej wartości w euro (z VAT) na modernizację stacji dystrybucji gazu w Szawlach i Telszach.

Transakcje zostały podpisane po zatwierdzeniu przez Komisję Koordynacyjną ds. Ochrony Dóbr Ważnych dla Bezpieczeństwa Narodowego, która uznała, że ​​służą one bezpieczeństwu narodowemu.

„Remontując stacje dystrybucji gazu w Šiauliai i Telšiai, zwiększymy sprawność działania, bezpieczeństwo i niezawodność sieci przesyłowej gazu. Prace rozpoczniemy natychmiast, a ich zakończenie spodziewamy się w połowie 2023 roku – powiedział Andrius Dagys, dyrektor techniczny Amber Grid.

Według Amber Grid projekt zostanie zrealizowany po zatwierdzeniu 2 mln zł. Wsparcie UE dla modernizacji stacji.

Sieć przesyłowa gazu obsługiwana przez Amber Grid składa się z 2 285 km gazociągów, 64 stacji dystrybucyjnych gazu, 4 stacji gazomierzy i 2 tłoczni.

W piątek VŽ napisał też, że Alvora poinformowała o zawieszeniu działalności w Rosji i na Białorusi – filie firmy zarejestrowane w tych krajach zostały zamknięte, a odmowa kontynuowania prac przy obiekcie rozwijanym przez polskich partnerów w Mińsku została odrzucona.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.