Alvorai zatwierdził 5,5 miliona. Przebudowa stacji benzynowych Šiauliai i Telšiai


Stanowisko : 2022-03-25 10:52

Fot. Judita Grigelytė (VŽ)
Litewski operator systemu przesyłowego Amber Grid będzie mógł podpisać dwie umowy na łączną kwotę 5,5 mln. Warty w euro kontrakt z firmą budowlaną Alvora, która przebuduje stacje dystrybucji gazu w Szawlach i Telszach (DSS).

Rządowa komisja do przeglądu transakcji strategicznych firm zezwoliła Amber Grid na podpisywanie kontraktów, poinformował departament komunikacji rządu.

„Po ocenie Komisji transakcje te zostały autoryzowane i są ważne. „Przekazując je Amber Grid był zobowiązany do zapewnienia, że ​​realizacja transakcji nie zagraża bezpieczeństwu narodowemu” – powiedział BNS w odpowiedzi.

Alvora, zwycięzca konkursu ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku, do tej pory nie był w stanie podpisać 3,3 mln z Amber Grid. Wartość kontraktu dla Šiauliai BHP i 2,2 mln EUR. Umowa o wartości euro na przebudowę stacji Telšiai, ponieważ nie otrzymała zawarcia komisji.

Laura Šebekienė, przedstawicielka Amber Grid, powiedziała BNS, że umowa ma zostać podpisana w marcu. Według niej te projekty nie są strategiczne, ale jeden z podwykonawców będzie miał dostęp do systemów komputerowych Amber Grid, więc o wnioski poproszono komisję rządową.

Komisja podniosła również pytania dotyczące Alvory w 2019 r., kiedy wraz z budową gazociągu Szawle zdobyła zamówienie od Amber Grid na budowę strategicznego gazociągu o długości 165 km do granicy z Polską. Na początku tego roku ukończono około 80 mln euro (bez VAT), rurociąg zostanie oddany do użytku 1 maja.

Komisja w 2019 r. W lipcu zatwierdziła podpisanie umowy z Alvorą „z bardzo jasnymi zaleceniami dotyczącymi możliwych środków zarządzania ryzykiem”. W tym czasie Alvora działała na Białorusi iw obwodzie kaliningradzkim, gdzie miała filie.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.