Amerykanka weszła na konferencję prasową ze swoim piwem: „Wcześniej niż wcześniej wyślę próbki do kontroli antydopingowej”

Wynik J.Peguli 3:6, 6:7 (4) nie był nawet w pobliżu pierwszej na świecie rakiety Igi Świątek (WTA-1) w ćwierćfinale „US Open Women’s Singles Tournament”, ale ona po deblu nie okazał wielkiego rozczarowania.

Podczas konferencji prasowej 28-letnia tenisistka rozdała butelkę piwa Heineken i miała ku temu kilka powodów.

„W ten sposób będę mógł szybciej dostarczyć próbkę moczu do kontroli antydopingowej”, wyjaśnia Amerykanin. – Oczywiście piwo też pomaga, łatwiej pogodzić się ze stratą.

W sezonie 2022 J. Pegula dotarł nawet do trzech ćwierćfinałów „Dijiojo Kirčio”, ale tenisistce jeszcze tej bariery nie udało się pokonać. Pierwsza rakieta tenisowa JAV dotarła również do finału w Madrycie, półfinały w Miami i Toronto są w ćwierćfinale w Cincinnati, a wchodząc do pierwszej dziesiątki rankingu WTA, ugruntowują swoje miejsce w elicie świat tenisa kobiet.

J. Pegula dotarł także do finału turnieju deblowego Rolanda Garrosa, aw pozostałych dniach Nowy Jork cieszył się, widząc jedynego pozostałego Amerykanina – Francio Tiafoe – występującego w turnieju mężczyzn.

„Jest ostatnim żyjącym Amerykaninem i jestem z niego bardzo dumna. Tak, sposób, w jaki poradzi sobie z jego wyzwaniem w tym turnieju, jest po prostu niesamowity. Energia Francio jest po prostu niesamowita. Ma wspaniałą historię” – powiedziała.

Zdjęcie Scanpix/Jessica Pegula

Po turnieju „US Open” ranking WTA J. Peguli awansuje na rekordowe piąte miejsce. Licząc zdobyte w tym roku punkty, jest nawet trzecia na karcie, po I. Świątku i O. Jabeurze, i prawie zapewniła sobie miejsce w turnieju finałowym roku.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.