Andrij Melnyk zostanie wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy

Ambasador Ukrainy Andrij Melnyk ma opuścić Niemcy. kto zgłasza? Zdjęcie z gazety cytując rząd ukraiński. Na pytanie „Berliner Zeitung” ambasada Ukrainy napisała, że ​​Melnyk nie będzie komentował „ewentualnej decyzji” ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Zdjęcie cytuje urzędnika państwowego: „Taką propozycję złożyło ministerstwo prezydentowi Ukrainy. Andriy Melnyk jest bardzo ceniony w Kijowie za swoją pracę.

Jak dowiedziała się również z kręgów rządowych w Kijowie Editorial Network Germany (RND), ukraińskie MSZ zaproponowało prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu powołanie Melnyka na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych.

Zmiana w Berlinie może nastąpić przed jesienią – mówi zdjęcie. Melnyk został ostatnio poddany ostrej krytyce za obronę ukraińskiego przywódcy nacjonalistów Bandery.

Melnyk: „Bandera nie była seryjnym mordercą Żydów i Polaków”

Zwolennicy nacjonalistów na zachodniej Ukrainie byli odpowiedzialni za wypędzenia na tle etnicznym w 1943 r., w których zamordowano dziesiątki tysięcy polskich cywilów. Jednym z ich liderów był wówczas Stepan Bandera.

Melnyk zaprzeczył, że istniały dowody masowego mordu Żydów przez oddziały ukraińskiego przywódcy nacjonalistycznego Stepana Bandery. „Bandera nie była masowym mordercą Żydów i Polaków” – powiedział Melnyk w rozmowie z dziennikarzem i YouTuberem Tilo Jungiem. Zawsze to potwierdzał, mówi Melnyk. 46-latek jest ambasadorem w Berlinie od ośmiu lat.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.