Ankara: obwinianie Turcji za kryzys na granicy polsko-białoruskiej jest „niesłuszne”

W piątek Ankara zakazała obywatelom trzech krajów Bliskiego Wschodu lotów z tureckich lotnisk do byłej republiki radzieckiej z powodu „problemu nielegalnego przekraczania granicy UE-Białoruś”.

Decyzja została podjęta na początku tego tygodnia przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Urzulę von der Layen w sprawie możliwości nałożenia sankcji na przewoźników lotniczych, którzy przyczyniają się do „handlu ludźmi”.

Turkish Airlines oferują jedne z najpopularniejszych lotów międzynarodowych do stolicy Białorusi.

Jednak w rozmowie z AFP RT Erdogan Ibrahim Kalin określił zarzuty, że Ankara w jakiś sposób przyczyniała się do kryzysu migracyjnego w Europie.

„Ten niedawny kryzys nielegalnych migrantów między Białorusią, Polską, Litwą i kilkoma innymi krajami europejskimi nie ma nic wspólnego z Turcją” – powiedział.

„Podróżujący jadą na Białoruś, a stamtąd na Litwę, Polskę i inne kraje UE. Obwinianie za to Turcji czy Turkish Airlines jest po prostu bardzo złe, nie wypada” – powiedział doradca prezydenta.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *