Autokar z Polski mocno się rozbił – dwunastu zabitych

Autobus jechał do Bośni i Hercegowiny, kiedy zjechał z drogi. Zginęło kilka osób.

Co najmniej dwanaście osób zginęło w sobotni poranek w Chorwacji w poważnym wypadku z udziałem autobusu z Polski. Dziesiątki innych osób zostało rannych, podała chorwacka telewizja, powołując się na policję i ratowników. Według polskich informacji ofiary były częścią grupy pielgrzymów. Byli w drodze do katolickiego sanktuarium w Medziugorju w południowo-zachodniej Bośni i Hercegowinie.

Do wypadku doszło na autostradzie 60 kilometrów na północ od Zagrzebia. Autobus już wcześniej przekroczył granicę węgiersko-chorwacką. Przyczyna katastrofy była początkowo niejasna. Według raportu telewizyjnego władze założyły, że kierowca zasnął za kierownicą.

Chorwacki minister spraw wewnętrznych na miejscu wypadku

Autobus podobno zjechał z drogi i wjechał do rowu obok autostrady. Jedenastu pasażerów zginęło na miejscu wypadku, inny w szpitalu w Zagrzebiu. Minister spraw wewnętrznych Davor Božinović odwiedził miejsce wypadku w sobotę rano. W sumie w autobusie było 43 pasażerów, powiedział na konferencji prasowej w sąsiedniej stolicy powiatu, Varaždin.

Jak poinformował w sobotę PAP rzecznik MSZ w Warszawie, wszystkie ofiary były obywatelami polskimi. Premier Mateusz Morawiecki złożył najgłębsze kondolencje rodzinom ofiar na Twitterze.

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *