Aviva Lietuva i Grupa Aviva w Polsce są już w rękach Allianz

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)

Przejęcie Allianz, największej grupy ubezpieczeniowej w Niemczech i jednej z największych grup ubezpieczeniowych na świecie, na Litwie iw Polsce.

Przejęcie to największa transakcja Allianz od dziesięciu lat, ogłosiła we wtorek niemiecka grupa ubezpieczeniowa.

Obejmuje towarzystwo ubezpieczeń na życie i emerytalne Aviva Lietuva, a także towarzystwa ubezpieczeń na życie, majątkowych, emerytalnych i zarządzania aktywami Aviva w Polsce.

Allianz przejmuje także 51% firm ubezpieczeniowych na życie i majątkowych polskiego banku Santander Bank Polska. Polska powinna być ukończona do 2022r. w połowie.

O zamiarach Allianz o wartości 2,7 miliarda dolarów. Przejęcie brytyjskiej grupy ubezpieczeniowej Aviva na Litwie iw Polsce ogłoszono pod koniec marca br. Aviva powiedział następnie, że transakcja zakończy niezbędną fazę zbycia swojej strategicznej działalności i będzie nadal koncentrować się na Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie.

Chcielibyśmy pogratulować naszym kolegom i klientom na Litwie iw Polsce integracji z Grupą Allianz. Po udanym przeniesieniu własności skupimy się teraz na płynnej integracji nowej społeczności na Litwie iw Polsce z Grupą Allianz: 2400 pracowników, 4000 doradców finansowych i prawie 5 milionów pracowników. W przypadku naszych klientów w obu krajach raport cytuje Petrosa Papanikolaou, dyrektora generalnego Allianz na Europę Środkowo-Wschodnią.

Allianz Group to największa na świecie grupa ubezpieczeniowa i zarządzająca aktywami, dysponująca ponad 100 milionami dolarów. klient w 70 krajach na całym świecie. 2020 Allianz otrzymał 140 miliardów. Obrócił się w euro i zarobił 10,8 miliarda dolarów. Zysk w euro.

Aviva Litwa stworzyła w zeszłym roku 9,6 miliona miejsc pracy. Zysk netto w euro niższy o 9% niż w 2019 r. Wartość składek na ubezpieczenia na życie przypisana przez spółkę wzrosła o 6% do 55,9 mln LTL. EUR, jego fundusze emerytalne wzrosły o 3% do 69,8 mln. EUR, aktywa klientów wzrosły o 14% do 900,3 mln EUR. EUR.

Według Banku Litwy Aviva Lietuva kontrolowała w ubiegłym roku 19,2% rynku ubezpieczeń na życie w kraju pod względem składek ubezpieczeniowych.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.