Beprotybė ir sąmyšis Bosnijoje: zais amiables rungtynes ​​​​pērs Rusijā | Sporty

Spotkanie zaplanowano na 19 listopada w Petersburgu – dzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata.

Reprezentacja Rosji została zawieszona w międzynarodowej piłce nożnej z powodu krwawych inwazji na Ukrainę, które rozpoczęły się w lutym. W Bośni i Hercegowinie prymat rinktinė į planetos nie miał miejsca.

– Decyzje nie są dobre. Nie mam słów – powiedział Miralemas Pjaničius, jedna z największych gwiazd bośniackiego futbolu. – Nie rozumiem, co myślą ludzie w naszych federacjach piłkarskich.

32-letni piłkarz, który wcześniej grał w turyńskich klubach Juventus i Barcelona, ​​107 razy jest marszałkiem reprezentacji. Obecnie startuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Legendarny trener bośniacki Vahidas Halilhodžičius – również w szoku. Specjaliści, którzy trenowali „Monako” przez ostatnie trzy lata, krytykowali przejście na federacje.

AFP/zdjęcie „Scanpix”/Vahidas Halilhodžičius

„Za tą decyzją jest coś wielkiego, nie pachnie ładnie. Nie rozumiem… W tym momencie, kiedy cały świat boi się Rosji z powodu tego, co robi na Ukrainie, wiadomości pokazują, że my idę na mecze towarzyskie. Jestem bardzo zaskoczony, nie wiem co jeszcze powiedzieć. Nigdzie to nie zaprowadziło” – trener nevynojo 69-rių.

Bośniackie media podały, że niektórzy piłkarze już powiedzieli, że nie chcą grać w Petersburgu.

W stolicy Bośni, Sarajewie, burmistrz Benjamina Karič sukritikavo služenje susigrumti su Rusia savlijose rungtynėse.

„Jeśli ta decyzja nie zostanie zmieniona, przestaniemy współpracować z federacją piłkarską, choć dotychczas stosunki układały się dobrze” – powiedziała na portalach społecznościowych.

Polska, Szwecja i Czechy odmówiły rozegrania rund eliminacyjnych mistrzostw świata z Rosją. Wreszcie, FIFA ma UEFA išmetė rusus iš više klubinių ir rinktinių tourneyų.

Po pewnym czasie rosyjski gang cabtis odwołał się do Tarptautin arbitrago teismā, ale cios nastąpił – skargi zostały wycofane.

Rosja szykuje się też do rozgrywania meczów towarzyskich pomiędzy Kirgistanem a Iranem.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.