Boateng zbiera retweety na mega transfer: „Porozmawiam z nim, jeśli…” – FOOTBALL INTERNATIONAL

Jak to ma działać?

Supergwiazda Bayernu Robert Lewandowski (33 l.) został niedawno wybrany światowym piłkarzem po raz drugi z rzędu. Teraz kibice Lyonu proszą jego byłego kolegę z drużyny, Jérôme’a Boatenga (33), aby powiedział miłe słowo Lewandowskiemu. Kontekst: chcą go zobaczyć w sukience Lyonu!

Ale Boateng rozmawia z Polakiem tylko wtedy, gdy…

Od 2014 do 2021 Boateng i Lewandowski byli kolegami z zespołu z niemieckimi mistrzami rekordów. Razem byli mistrzami siedmiokrotnie, trzykrotnie zdobyli Puchar DFB i razem wygrali Ligę Mistrzów – to nas łączy!

Kibice Lyonu też to wiedzą. Dlatego fan francuskiego klubu Boateng zabrał się na Twittera, aby przekonać Lewandowskiego do przeniesienia się do Lyonu. Boateng zareagował szybko. Jego odpowiedź, którą dostarczył z emotikonami: „Jeśli ten tweet otrzyma 100 000 retweetów, porozmawiam z Robertem”.

Do tej pory jest około 26 200 retweetów – i to po niecałym dniu. Nie jest wcale nieprawdopodobne, że poczta szwajcarska osiągnie poziom 100 000.

Jednak przejście z Lewandowskiego do Lyonu jest znacznie mniej realistyczne. Nawet jeśli Boateng pozwoli swoim dobrym relacjom grać, prawdopodobieństwo zbliża się do zera. Powód: Zakładając, że Lewandowski w ogóle chce się zmienić (kontrakt do 2023/50 m wartości rynkowej), to prawdopodobnie będzie ubiegał się o kandydata do Ligi Mistrzów, a nie do reprezentacji Francji z klasy średniej (obecnie 11. miejsce).

Przepraszam fanów Lyonu, przepraszam Jérôme – ale już nie w tym życiu…

REKLAMA

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.