Bomby w kijowskim blokują centrum handlowe prowadzone przez Litwę: klub sportowy zniszczony, biuro uszkodzone | Biznes

Jak? „Albo” co? 15 minut Gintautas Pavalkis, rzecznik BT Invest, która rozwija sieć sklepów Novus i Retroville w Kijowie, powiedział, że rakiety uderzyły w nadbudowę z basenem.

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Fala uderzeniowa poważnie uszkodziła również budynek biurowy, który jest zintegrowany z samym centrum handlowym. Uszkodzone jest również wejście do supermarketu” 15 minut powiedział G. Pavalkis.

Według ukraińskiej agencji informacyjnej Unian w ataku zginęło co najmniej 8 osób.

W tym czasie BBC podało, że kilka pięter 10-piętrowego budynku płonęło przez kilka godzin po ataku.

Niemniej G. Pavalkis powiedział, że chociaż centrum handlowe i jego główna część są uszkodzone, nie ma żadnych naruszeń konstrukcyjnych.

„Szkło jest stłuczone, niektóre dekoracje odpadły, woda się skończyła. Ale gdyby ta wojna szybko się skończyła, otworzylibyśmy ją ponownie bez większych inwestycji” – powiedział rozmówca.

Zdjęcie AFP / Scanpix / Prowadzone przez Litwę centrum handlowe Retroville zbombardowane w Kijowie

Mówiąc o sieci sklepów Novus, powiedział, że obecnie na 90 sklepów jest 60. 4 marca, jak pisaliśmy wcześniej 15 minut, działało ich około 70. Według G. Pavalkisa trudno je otworzyć zarówno ze względu na wojnę, jak i sytuację logistyczną. A dwa sklepy w zachodnich regionach Kijowa, Bukaresztu i Irpen są rozbierane.

„Wielu pracowników się ukrywa, ruch wokół Kijowa jest bardzo utrudniony. Gdybyś mógł iść do pracy po drugiej stronie miasta, teraz jest to prawie niemożliwe. Im dalej idziemy, tym mniej mamy kontaktu z pracownikami. wiedzieli, gdzie jest jedna czwarta ludzi, teraz wiemy więcej niż połowa. W sumie około jedna czwarta. Inni uciekli, ukrywają się, z dziećmi, na wsi, z rodzicami. Naprawdę nie żądamy, żeby ci ludzie wracali do pracy ”- powiedział G. Pavalkis o obecnej sytuacji.

Zdjęcie AFP / Scanpix / Prowadzone przez Litwę centrum handlowe Retroville zbombardowane w Kijowie

Zdjęcie AFP / Scanpix / Prowadzone przez Litwę centrum handlowe Retroville zbombardowane w Kijowie

Towar dostarczany jest obecnie z zachodniej Ukrainy, gdzie znajdują się również fabryki. Towar sprowadzany jest również z Polski.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Gintautas Pavalkis

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Gintautas Pavalkis

„Naprawdę nie chcemy przestać pracować, celem jest przetrwanie, przyszłość, w której nie są tylko bitwy. Staramy się przeżyć, mamy nadzieję, że wojna się skończy” – deklaruje.

Retroville zostało otwarte w 2020 roku. Posiada sklepy, restauracje, klub zdrowia z 25-metrowym basenem i wielosalowe kino. Jego łączna powierzchnia wynosiła około 119 tys. metry kwadratowe.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *