Byłem rozczarowany: ostatni atak Lietuvos rinktinė spadł na Airijję | Sporty

W Irlandii drużyna nie strzeliła nawet czterech bramek w tym meczu, ale cały czas była podrapana w głowę – sędzia podnosił flagę za nie policzenie wszystkich bramek.

W pierwszej połowie Irlandia nie sprawiała większych problemów, mimo że Norwegia to mocny zespół. W przerwach gospodarze oddawali bardzo niebezpieczne strzały, ale przed Lietuvos uratował ich bramkarz Džiugas Bartkus.

Jednak w końcu Litwa musiała podrapać się po głowie. W siódmej minucie doliczonego czasu Troy Parrotts oddał wspaniały strzał, aby objąć prowadzenie.

Lietuvos rinktinė opanował piłkę 31-69 procent, przeciwnik miał 10 kampinių, Litwa – 3. Dublin podał gospodarzowi 611 (86 procent celności), Lietuvos ekipa – 115 (60 procent ).

Nianie V.Ivanausko oddały 6 strzałów na bramkę, ale w stačiakampį nie było dobrze, trafiły przeciwnika 18 razy, z czego 6 w polu bramkowym.

Kontuzjowani Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas i Linas Mēgelaitis nie byli w stanie pomóc drużynie Lietuvos.

Irlandczycy do tej pory pokazali znakomitą formę – w ostatnich 11 meczach zwyciężyli tylko raz.

W ubiegły piątek Litwa pokonała reprezentację San Marino 2:1, ale mecz był nerwowy – drużyna z najwyższą oceną FIFA na świecie stanowiła dla Litwinów poważne wyzwanie.

Następnym razem Lietuvos rinktinė į campė odbędzie się pod koniec maja, a na początku czerwca zostanie ustawiony grunt pod czteromeczowy maraton, w którym za niespełna dwa tygodnie Litwa zagra dwa razy z Turcją, a dwa razy z Luksemburgiem , Wyspy Owcze.

Rungtynių eiga. Litwa – Irlandia 0:1

Druga część.

90+6 min. Brakowało mi znaku, moi przyjaciele. Nie ma słów… Po prostu nie ma słów… Hit Troy’s Parrotto był dobry, ale w końcu musisz zagrać w FINAL WHISTLE!

90+5 minut. Ketvirto Airijos įvartis iš nuošalės. Oczywiście nie są liczone.

90+3 min. Bardzo niebezpieczny strzał przeciwnika, ale Dž.Bartkus zagrał bardzo dobrze. Nawiasem mówiąc, bramkarzowi wszystko poszło dobrze – kontynuował.

90 minut. Za około pięć minut. J. Bartkus, co prawda, jest już żonaty. Strażniczka cierpi, grozi jej poważne zranienie.

75 minut. F. Černychas pada na boisko, ale nie piłka, a żółta kartka należy się kapitanowi.

73 minuty. Jeszcze jedna piłka trafiła w bramkę, ale po raz trzeci dzisiaj sędzia nie zaliczył prawidłowego strzału z powodu spalonego.

66 minut. Strzał J. Lasicko jest mocny, ale zablokowany, a po drugiej stronie boiska przeciwnik żąda 11-metrowej kary. Jednak sędzia uciszył gwizdek.

58 minut. Mattas Doherty bardzo łatwo wdarł się na boisko, oddał dobry strzał, ale Litwę uratował Dziugas Bartkus.

54 minuty. Strzela gola, ale znowu to się nie liczy – jest naprawione.

46 minut. Rozpoczęła się część antrazy.

Pierwsza połowa.

45 minut. Pierwsza połowa się skończyła. W Irlandii obrona Litwy nie została w ogóle złamana przez drużynę atakującą, a drużynie Lietuvos bardzo trudno było zaatakować.

31 minut. Drużyna Airijos rozbiła kolejny obóz, ale na razie linia obrony trzyma się.

22 minuty. Pierwszy obóz w pobliżu Airijos vartų. Co prawda przywieźli go sami do Varžovej, Litwini nie brali udziału w odcinku. Nie udało się jednak skorzystać z okazji – transfer T. Milashiausa nie powiódł się.

8 minut. Bramkę zdobyła irlandzka drużyna po dośrodkowaniu z lewej strony, ale Chiedoze Ogbene został złapany na spalonym.

1 minuta. Rungtynės rozpoczęte!

Około 13:00. Arvydas Novikovas nie będzie w stanie pomóc Lietuvos rinktinei, donosi LFF. Kaip kieličama, rinktinės lyderiui odnawiają urazy mięśni.

Lietuvos starto venusoliktukas: Dziugas Bartkus; Rolandas Baravykas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Benas Shatkus; Edgaras Utkus, Vykintas Slivka, Titas Milašius, Fiodoras Čenychas, Justas Lasickas; Augustyna Klimaviciusa.