Cios w rosyjską piłkę nożną: FIFA wyklucza kluby z turniejów

Pod koniec marca reprezentacja Rosji musiała zmierzyć się z Polską w eliminacjach Mistrzostw Świata FIFA z Katarem o miejsce na świecie.

UEFA ogłosiła też, że kończy współpracę z jednym z głównych sponsorów, rosyjskim gigantem gazowym Gazpromem. Uważa się, że ich wartość wynosiła około 40 mln. euro rocznie.

– Decyzja weszła w życie natychmiast i obejmuje wszystkie istniejące umowy, w tym Ligę Mistrzów UEFA, rozgrywki krajowe i turniej EURO 2024 – czytamy na Twitterze UEFA.

„Tutaj piłka nożna jest całkowicie zjednoczona i całkowicie solidarna ze wszystkimi ludźmi, którzy ucierpieli na Ukrainie. [FIFA ir UEFA] Mam nadzieję, że kiedy sytuacja na Ukrainie poprawi się szybko i znacząco, piłka nożna może znów zjednoczyć ludzi i znów stać się wektorami pokoju.

W miniony wtorek, przed rozpoczęciem rosyjskiej kampanii wojskowej na Ukrainie, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) ogłosił zamiar zwrócenia się do UEFA i FIFA o przeniesienie eliminacji mistrzostw świata do Moskwy w przyszłym miesiącu z Rosją na terytorium neutralne.

W sobotę Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że mistrzostwa kraju nie będą rozgrywane w 2022 roku. eliminacje do piłkarskich mistrzostw świata rungtynių su Rosji.

Do Czech dołączyła Szwecja w Lenkijos, gdzie mogą być rywalami Rosji w finałowych eliminacjach ze względu na miejsce w Katarze.

Decyzję tę poparł najlepszy piłkarz w kraju, lider lodowiska Robertas Lewandowski. Ma odpowiednie sprendimy. Nie wyobrażałem sobie, jak moglibyśmy grać z rosyjską reprezentacją narodową, podczas gdy armia tego kraju kontynuowała zbrojny atak na Ukrainę. Rozumiem, kiedy rosyjscy piłkarze nie są już odpowiedzialni za kibiców, ale można”. t udawać, kiedy nic się nie dzieje”, pisał R. Lewandowski na portalu społecznościowym „Twitter”.

FIFA zdecydowała w niedzielę, że kiedy mecze u siebie Rosji będą rozgrywane na neutralnych obiektach, rosyjska flaga narodowa i hymny nie będą wyświetlane. Toks sprendimas supykdė Lenkija, jako prezes federacji piłkarskich Cezaris Kulesza pavadinado jja „visiškai nepriimtinu”.

Podczas pierwszych wyborów na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku atkrintamųių rychųbų rungtynės tarp Lenkijos ir Rusi powinien zostać rozegrany 24 marca.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli zostaną otrzymane, prosimy o podanie linku DELFI.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.