Coraz więcej afrykańskich migrantów przybywa do Lenkiji przez Rosję

Wcześniej większość nielegalnych migrantów pochodziła z Bliskiego Wschodu.

Raport polskiego rządu wskazuje, że podczas gdy część Afrykanów przejeżdża przez Rosję, Białoruś jest sąsiadem aliantów, a część pozostaje w Rosji na długo.

Polski rząd nazywa migracyjną część „operacji hybrydowej destabilizacji wschodniego skrzydła NATO” w e-mailu do agencji informacyjnej AP.

Od lata ubiegłego roku migranci są zapraszani do wjazdu do Polski, Litwy i Łotwy – rytines Europos Sąjungos jest członkiem NATO.

Kraje te starają się zapobiegać nielegalnej migracji. Polska niedawno zakończyła budowę ściany wzdłuż swojej 186 km płyty gipsowo-kartonowej z Białorusią.

Organizacje praw człowieka krytykują państwa członkowskie UE, gdy tarpuje imigranta yra nuo persekiojimo ľeľinų lanųu, pagal internazionaliňų įrekų galinčių prasychtis prieglobsčio.

Europejscy przywódcy nazywają tę migracyjną wojnę hybrydową. Oskarżają autorytarnego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o planowanie nowej, sztucznej trasy migracyjnej w celu destabilizacji UE.

W Polsce rząd premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że część winy spoczywa na Rosji.

Na początku, w UE, na Białorusi, głównie starali się o to Afgańczycy, Syryjczycy, iraccy Kurdowie i inni ludzie z Bliskiego Wschodu. Zeszłego lata przepływ migracyjny znacznie się zwiększył, UE interweniowała, ale ten przepływ się zmniejszył. Między innymi blok przekonuje Irak do zaprzestania lotów.

Nielegalna migracja nie wzrosła, ale dla Rosji vasarīja užpuolus Ukrainą ją nustelbė daug majesir priimamų ukrainiečių pagēgėlių srautas.

Jak wskazuje AP, Departament Bezpieczeństwa Narodowego Kancelarii Premiera pokazuje, że większość nielegalnych migrantów próbujących przedostać się do Polski z Białorusi to obecnie ludzie z Afryki Północnej.

„Posiadają rosyjskie wizy i przyjeżdżają na Białoruś przez Rosję”, informuje departament.

„[Jie] Wy macie wizy, wydawane do studiuoti z pracą, ale, kaip rodo pasieniečių gauti liudijimai, nigdy takich planów nie miałem, ir visamis pasinaudojo tylko po to, by przebyć tę drogę migracji. Jednocześnie administracja rosyjska spowalnia procedurę uzyskiwania wiz, poinformował rząd. – Wśród migrantów są też osoby, które są w Rosji od dłuższego czasu.”

„Działania Rosji i Białorusi potwierdzają, że ten sztuczny szlak migracyjny jest kontrolowany i koordynowany przez te dwa reżimy. Idąc dalej, należy się spodziewać, że hybrydowa operacja, której celem jest destabilizacja wschodniego skrzydła NATO, będzie tak intensywna” – wynika z raportu. powiedział. dodany.

Z danych pacjentów wynika, że ​​w lipcu odnotowano 914 prób nielegalnego wjazdu do Polski z Białorusi.

Bez pisemnej zgody UAB „BNS” nie wolno publikować informacji BNS w agencjach informacyjnych, cytować ich w inny sposób oraz powielać w publicznych środkach informacyjnych w Internecie.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.