Cummins zwiększa moce produkcyjne belgijskich elektrolizerów do 1 GW dzięki finansowaniu IPCEI

KOLUMBA, Indiana—Cummins Inc. (NYSE: CMI) zwiększy moce produkcyjne elektrolizera PEM w swoim zakładzie produkcyjnym Oevel w Belgii do 1 gigawata (GW) przy wsparciu ze strony ważnego projektu będącego przedmiotem wspólnego europejskiego zainteresowania programu Hy2Tech (IPCEI). IPCEI – niedawno zatwierdzony przez Komisję Europejską przy wsparciu finansowym VLAIO (Flamandzkiej Agencji ds. Innowacji i Przedsiębiorczości) – będzie wspierać firmę Cummins w opracowaniu nowej generacji ogniw paliwowych elektrolizera PEM do zasilania dużych fabryk produkujących wodór.

Zwiększając moce produkcyjne, Cummins będzie nadal promować zieloną gospodarkę wodorową w Europie i na świecie, aby wspierać nowe projekty infrastrukturalne i realizować rządowe cele w zakresie dekarbonizacji.

„Innowacje są kluczem do sukcesu na tym szybko rozwijającym się rynku, a Europa ma niepowtarzalną szansę stać się centrum technologii, projektowania i produkcji urządzeń do wytwarzania wodoru” – powiedział Alexey Ustinov, wiceprezes ds. elektrolizerów w Cummins. „Ten grant IPCEI jest istotny dla całego łańcucha wartości wodoru i pokazuje, że Cummins jest na właściwej drodze do rozwoju gospodarki wodorowej. Stałe zwiększanie możliwości badawczo-rozwojowych oraz zwiększanie zdolności produkcyjnych pomoże nam sprostać rosnącym wymaganiom rynku w Europie i na świecie.

Ekspansja na Belgię zwiększa i tak już rosnącą globalną obecność firmy Cummins w produkcji elektrolizerów. Firma zwiększyła moce swojego zakładu produkcyjnego w Mississauga (Kanada) i zbudowała dwa nowe zakłady produkcyjne elektrolizerów w Hiszpanii i Chinach, każdy o minimalnej mocy produkcyjnej 500 MW i skalowalnej do 1 GW.

IPCEI Hy2Tech obejmuje 41 projektów 35 firm w 15 krajach Europy.

„Promowanie rozwoju i wykorzystania wodoru zwiększy zatrudnienie w całej Europie, jednocześnie przyczyniając się do realizacji naszego programu ekologicznego i odporności” – powiedział Thierry Breton, europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego. „Pozwala na czystą transformację sektorów energochłonnych i zmniejsza naszą zależność od paliw kopalnych. Dzięki temu IPCEI widzimy, jak produkcja wodoru w UE „przenosi się z laboratorium do fabryki”, a nasze technologiczne mistrzostwo przenosi się na pozycję lidera handlowego. I oczywiście nie tylko wspieramy technologię wodorową naszymi funduszami. Ponadto poczyniliśmy znaczne postępy we współpracy partnerskiej w ramach sojuszu na rzecz czystego wodoru oraz w opracowywaniu ogólnounijnych przepisów umożliwiających wprowadzenie rynku wodoru i tworzenie dedykowanej infrastruktury.

Przeczytaj nasze pełne ogłoszenie IPCEI.

Firma Cummins ma długą historię najnowocześniejszych technologii i inżynierii z możliwością wprowadzania innowacji w szerokim portfolio wiodących na rynku technologii wodorowych odnawialnych źródeł energii i była częścią wielu „pierwszych systemów wodorowych” na świecie. Obejmuje to zasilanie największego na świecie działającego elektrolizera PEM o mocy 20 MW w Bécancour (Kanada). Pierwsza na świecie eksperymentalna elektrownia pracująca w megawatach do magazynowania energii wiatrowej w dalekosiężnej sieci gazu ziemnego Windgas Falkenhagen (Niemcy) – pierwszy na świecie wodorowy pociąg pasażerski w fazie testowej w Europie i pierwsza stacja paliwowa na świecie dla statków, pojazdów, ciężarówek i klientów komercyjnych w Antwerpii (Belgia).

O IPCEI

Komisja Europejska zatwierdziła zgodnie z unijnymi przepisami dotyczącymi pomocy państwa ważny projekt będący przedmiotem wspólnego europejskiego zainteresowania („IPCEI”) w celu wspierania badań i innowacji oraz pierwszej komercjalizacji w łańcuchu wartości technologii wodorowej. Projekt zatytułowany „IPCEI Hy2Tech” został wspólnie przygotowany i wsparty przez piętnaście państw członkowskich – Austrię, Belgię, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Włochy, Holandię, Polskę, Portugalię, Słowację i Hiszpanię przedłożony do Komisja do zatwierdzenia. Państwa członkowskie zapewnią do 5,4 mld euro w postaci finansowania publicznego, które ma pozyskać dodatkowe inwestycje prywatne w wysokości 8,8 mld euro. W ramach tej inicjatywy IPCEI 35 firm działających w co najmniej jednym państwie członkowskim, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa („MŚP”) oraz start-upy, weźmie udział w 41 projektach.

Informacje o firmie Cummins Inc.

Cummins Inc. jest światowym liderem z uzupełniającymi się jednostkami biznesowymi, które projektują, produkują, sprzedają i serwisują szeroką gamę rozwiązań zasilania. Linia produktów firmy obejmuje zintegrowane rozwiązania układów napędowych spalinowych, elektrycznych i hybrydowych, takie jak filtracja, oczyszczanie spalin, turbosprężarki, układy paliwowe, systemy sterowania, systemy uzdatniania powietrza, automatyczne skrzynie biegów, systemy wytwarzania energii, sterowanie mikrosieciami, akumulatory, elektrolizery i ogniwa paliwowe. niektóre produkty. Firma Cummins z siedzibą w Columbus w stanie Indiana (USA) zatrudniała około 59 900 osób od momentu założenia w 1919 r., aby pracować na rzecz lepszego świata. Czyni to, traktując priorytetowo odpowiedzialność korporacyjną z trzema kluczowymi globalnymi troskami o zdrowe społeczności: edukacją, środowiskiem i równymi szansami. Cummins obsługuje swoich klientów online za pośrednictwem sieci własnych i niezależnych punktów dystrybucji, a także tysięcy punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie. W 2021 r. zysk wyniósł około 24 miliardów dolarów przy sprzedaży 2,1 miliarda dolarów.

Językiem źródłowym, w którym publikowany jest tekst oryginalny, jest wersja oficjalna i autoryzowana. Tłumaczenia zostaną dołączone dla lepszego zrozumienia. Jedynie oryginalnie opublikowana wersja językowa jest prawnie ważna. Dlatego porównaj tłumaczenia z oryginalną wersją językową publikacji.

Źródło: BusinessWire

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.