Człowiek tankuje w Polsce 1600 litrów taniego oleju napędowego – cło

Ukryta rezerwa: do samochodu można wnosić tylko niewielkie ilości benzyny lub oleju napędowego (symbol na zdjęciu) Zdjęcie: loe amc gab

Z BZ/dpa

Było wyraźnie za dobre i tanie!

Mężczyzna z Turyngii musi płacić podatki z mocą wsteczną, bo nielegalnie przewiózł 1600 litrów oleju napędowego z Polski do Niemiec. Jak poinformował w środę główny urząd celny w Dreźnie, 59-latek pojechał swoją ciężarówką do Bogatyni w Polsce, aby zatankować tanim olejem napędowym. W drodze powrotnej 59-latek został aresztowany w Zittau przez policję federalną, która powiadomiła służby celne.

Urzędnicy odkryli, że na obszarze załadunku ciężarówki znajdowało się osiem metalowych beczek, z których każdy zawierał 200 litrów oleju napędowego. Według głównego urzędu celnego powstał dług podatkowy w wysokości około 750 euro.

Przeciw 59-letniemu mężczyźnie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Policja drogowa nałożyła również grzywnę w wysokości około 1500 euro za naruszenie przepisów dotyczących towarów niebezpiecznych.


Przeczytaj także:

► 50 centów taniej! Dla kogo warto tankować w Polsce?

► Benzynowy sukces w Polsce! Pierwsi turyści czołgów przekraczają granicę


Od 1 lutego Polska obniżyła VAT na kilka towarów, dzięki czemu paliwo stało się tańsze. Jednak osoby fizyczne mogą importować tylko do 20 litrów w pojemnikach rezerwowych oprócz napełnienia zbiornika.

Tematy:

Aktualności o cenach benzyny Stacja benzynowa Polska Saksonia

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.