Czterech litewskich bokserów zostało zwycięzcami turnieju im. D. Pozniakasa

Od 17 lat w Wilnie odbywa się międzynarodowy młodzieżowy turniej pierwszego litewskiego mistrza olimpijskiego Dana Pozniaka.

W tym roku w turnieju, który wpisuje się w oficjalny kalendarz rozgrywek Europejskiej Konfederacji Bokserskiej (EUBC) wzięło udział 54 bokserów z 10 krajów: Belgii, Czech, Estonii, Łotwy, Polski, Litwy, Francji, Słowacji, Szkocji oraz Szwecja. Zaprezentowali 12 kompletów medali.

Ośmiu litewskich bokserów walczyło w finale turnieju D. Pozniakasa.

Zwycięzcą turnieju do 60 kg został Paulius Bublis. W finale Litwin pokonał Szkota Sovvy Kerrę 5:0 dzięki jednogłośnej decyzji sędziów.

Fot. P. Bublis, Federacja Bokserska

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Najsłynniejsi bokserzy naszego kraju wygrali prestiżowy turniej Dana Pozniaka, mam nadzieję pójść w ich ślady. Najtrudniejsza była walka finałowa, o to właśnie. psychologiczny pojedynek. Zwycięstwo w turnieju doda Wam większej pewności w młodzieżowych mistrzostwach Europy, gdzie mam nadzieję walczyć o medal – powiedział P. Bublis, który w zeszłym roku zajął 5 miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy i jest o krok od medal.

Szymon Zelenek, zwycięzca młodzieżowych mistrzostw Europy, nie wywalczył złotego medalu. W finale kategorii wagowej do 63,5 kg S.Zelenek po zaciętej walce przegrał z Czechem Samuelem Korčkiem 2:3.

Tak długie oczekiwanie na werdykt sędziów na ringu było jeszcze trudniejsze niż walka.

Kolejna bardzo zacięta walka finałowa odbyła się w kategorii wagowej do 67 kg, gdzie Noah Samuel spotkał się z Czechem Samvelem Horvathem. Pojedynek zakończył się remisem i dopiero po dalszej ocenie sędziów zwycięstwo 3:2 odniósł Litwin.

„Czekanie tak długo na ringu na werdykt sędziów było jeszcze trudniejsze niż walka. Pierwsza runda była najtrudniejsza w finale, ponieważ zawsze jest mi dość trudno nabrać prędkości. O zwycięstwie zadecydowała wielka chęć wygranej. Pod koniec trzeciej rundy byłem dużo bardziej aktywny, co mogło zaowocować decyzją sędziów.Dla mnie to największe zwycięstwo i mam wielką nadzieję, że przybliży mnie do mistrzostw Europy” – powiedział. N. Samuilisa.

Finały „litewskie” odbyły się w dwóch kategoriach wagowych. W kategorii wagowej do 86 kg Armandas Kateiva pokonał Jacoba Snetkova 5:0.

W finałowej kategorii do 92 kg Tomas Lemanas udowodnił swoją przewagę nad Gustą Palionis w pierwszej serii.

W najcięższej kategorii powyżej 92 kg Gytis Matijošaitis musiał uznać w drugiej rundzie przewagę szwedzkiego reprezentanta Elwina Beleziki.

W tym roku litewscy bokserzy zdobyli na turnieju D. Pozniakasa 14 medali: 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych.

Reprezentacja Francji zdobyła 2 złote medale oraz po jednym dla Belgii, Czech, Łotwy, Słowacji, Szkocji i Szwecji.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.