Decyzja podjęta! Te kraje są w finale w sobotę

Australia w Konkursie Piosenki Eurowizji

W drugim półfinale w czwartek Jérémie Makiese (21 lat, Belgia) zakwalifikował się z „Miss You”, Cornelia Jakobs (30, Szwecja) z „Hold Me Closer” i Sheldon Riley (23, Australia) z „Not The Same”. . Obecni są także Ochman (22, Polska) z „River”, Stefan (24 lata, Estonia) z „Hope”, WRS (29, Rumunia) z „Llámame” oraz The Rasmus (Finlandia), wydany w 2003 roku z „In The Shadows”. piosenką „Jezebel” zdobyła światowy hit. Dołączają do nich We are Domi (Czechy) z „Lights Off”, wokalistka Konstrakta (43, Serbia) z „In corpore sano” i Nadir Rustamli (22, Azerbejdżan) z „Fade To Black”.

W pierwszym półfinale Orkiestra Kalush (Ukraina) z „Stefania”, Marius Bear (29 lat, Szwajcaria) z „Boys Do Cry”, Rosa Linn (21, Armenia) z „Snap”, Systur (Islandia) z „Með hækkandi sól” i Monika Liu (34 lata, Litwa) z „Sentimentai” zajęły miejsce w finale. Dołączył do nich również Maro (27, Portugalia) z „Sudade, saudade”, Subwoofer (Norwegia) z „Give That Wolf A Banana”, Amanda Tenfjord (25, Grecja) z „Die Together”, Zdob și Zdub & Fraţii Advahov (Mołdawia) z „Trenuleţul” i piosenkarką S10 (21 lat, Holandia) z „De Diepte”.

Kraje te nie są już częścią CES

Zlikwidowano akty z Izraela, Gruzji, Malty, San Marino, Cypru, Irlandii, Macedonii Północnej i Czarnogóry. W pierwszym półfinale nie zwyciężyli albańscy, łotewscy, słoweńscy, bułgarscy, chorwaccy, duńscy i austriaccy zawodnicy.

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 odbędzie się 14 maja od godziny 21:00 i będzie można go oglądać na żywo podczas premiery, On One, na „eurovision.de” oraz w mediatece ARD.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.