Departament Policji Federalnej Ratzeburg pełni dyżur na granicy polsko-niemieckiej


XVIII spotkanie Rady Młodzieżowej Ratzeburga
W środę, 28 września o godz. 18.30, w nowym centrum młodzieżowym „Stellwerk” przy Schweriner Straße 39 spotka się rada młodzieży miasta Ratzeburg na 18. sesji publicznej. projekt klimatyczny z belgijskim miastem partnerskim Esneux, wręczenie nagrody za zrównoważony rozwój i wybór nowej rady młodzieży Ratzeburg w listopadzie.
Po spotkaniu spotyka się forum młodzieżowe „Partnerstwa dla Demokracji Miasta Ratzeburg i Urzędu Jezior Lauenburg”. Zarządza również budżetem młodzieżowym programu „Vive la Démocratie!” za projekty budowania demokracji dla dzieci i młodzieży. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.partnerschaftdemokratie.de.


Muzeum sąsiedzkie zamknięte
Muzeum Regionalne Księstwa Lauenburg jest obecnie dostępne bez barier. Ze względu na związane z tym prace budowlane planowane jest zamknięcie sąsiedzkiego muzeum w dniach 27-30 września. Od 1 października wizyta będzie ponownie możliwa. Zapytania dotyczące muzeum i wydarzeń będą nadal odpowiadać telefonicznie pod numerem 04541 / 860 70.


Pchli targ roślin w Ratzeburg
Lokalne stowarzyszenie SPD z Ratzeburga i okolic organizuje swój tradycyjny pchli targ roślin w Dzień Jedności Niemiec, 3 października, w Ratzeburg am Wendehammer w Schirmbar/Schlosswiese od około 9:00 do 15:00. Wystawcy „płacą” darowiznę ciasta plus darowiznę kapelusza na podstawie przychodów. Rejestracja nie jest obowiązkowa. W tym roku dochód trafi do Ratzeburger Tafel.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *