Deutsche Bahn ułatwia Ukraińcom podróż do Niemiec

mUkraińcy mogą teraz bezpłatnie korzystać z pociągów dalekobieżnych Deutsche Bahn między Polską a Niemcami. Kolej ogłosiła to w niedzielę. W kasie należy okazać ukraiński paszport lub dowód osobisty

„Ma to na celu ułatwienie dalszej podróży uchodźców z granicy” – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym firmy. Kolej jest w ścisłym kontakcie z władzami i kolejami partnerskimi.

Wspólnie z PKP przygotowuje wszelkie dodatkowe przepustowości, które mogą być potrzebne. Do tego celu można by wykorzystać dodatkowe samochody i pociągi specjalne.

Sześć pociągów dalekobieżnych Eurocity dziennie

Do sześciu dalekobieżnych pociągów Eurocity kursuje codziennie między Polską a Niemcami, wszystkie przez przejście graniczne we Frankfurcie nad Odrą. Pociągi dalekobieżne odjeżdżają z Warszawy, Gdańska, Przemyśla (granica z Ukrainą)/Krakowa, Wiednia/Wrocławia.

Według doniesień codziennie regularnie kursuje do sześciu pociągów dalekobieżnych z Polski do Niemiec, wszystkie przez przejście graniczne we Frankfurcie nad Odrą. Pociągi dalekobieżne przyjeżdżają z Warszawy, Gdańska, Przemyśla na granicy z Ukrainą, Krakowa, Wiednia i Wrocławia.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *