Dlaczego Steinmeier jest niechciany na Ukrainie – Aktualności

Podczas gdy Schröder nie chce komentować własnej odpowiedzialności za zbliżenie z Rosją, Merkel odrzuca krytykę Ukrainy. Były kanclerz stoi”w sprawie decyzji dotyczących szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 rokuMerkel, a następnie prezydent Francji Nicolas Sarkozy zgodzili się wówczas, mimo nalegań prezydenta USA George’a W. Busha, na przyjęcie Ukrainy do NATO oprzeć się.

Ukraina wolałaby, żeby kanclerz Scholz tam pojechał. Realistyczny?

Szanse na wizytę kanclerza federalnego w Kijowie są obecnie niewielkie. Na konferencji prasowej federalnej w środę rzecznik rządu Wolfgang Büchner dał jasno do zrozumienia, że ​​zaproszenie prezydenta federalnego dotyczy nie tylko Steinmeiera, ale także najwyższego przedstawiciela Republiki Federalnej Niemiec.

Pozostawił też otwartą kwestię, czy kanclerz Olaf Scholz (SPD) przyjmie zaproszenie Ukrainy do odwiedzenia Kijowa. „Zawsze informujemy Cię o terminach mianowania Kanclerza Federalnego.”

Ukraiński rząd mógł już zdać sobie sprawę, że lekceważenie Steinmeiera nie jest najmądrzejszym sposobem radzenia sobie z ważnym sojusznikiem. Szef sztabu Zełenskiego, Serhij Leszczenko, zaprzeczył w środę CNN, że ukraiński prezydent odrzucił ofertę wizyty Steinmeiera.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.