Do 8 marca planowany jest intensywniejszy ruch sprzętu wojskowego na Litwie – Co się dzieje w Kownie

Podczas zakrojonych na szeroką skalę międzynarodowych ćwiczeń wojskowych wzmacniających bezpieczeństwo regionu na Litwie i innych państwach bałtyckich planowany jest wzmożony ruch sprzętu wojskowego na terytorium kraju od 21 lutego do 8 marca. Obecnie w krajach bałtyckich oraz w Polsce i na Litwie odbywają się ćwiczenia „Sword Crossing” – elementy tego ćwiczenia „Strong Griffon” oraz ćwiczenia przeciwpancernego „Hunter”.

We wspomnianych dniach nastąpią przerzuty sojuszników z NATO i 2. Pułku Kawalerii Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych, podczas którego żołnierze z różnych krajów NATO zostaną przerzuceni z Niemiec do krajów bałtyckich i Polski, a także transporty wojskowe w ramach pole.

Największy ruch sprzętu wojskowego jest oczekiwany przez Calvary Firewall. Sprzęt zostanie przeniesiony z zapory Kalvarija „Via Baltica” (E67) przez całe terytorium Litwy na Łotwę i Estonię. Kolumny żołnierzy, którzy wezmą udział w ćwiczeniach na Litwie, przeniosą się z obwodu kowieńskiego na poligony litewskich poligonów w Rukli i Podbrodzie.

Obywatelom Litwy planującym przekroczenie granicy litewsko-polskiej wyżej wymienionymi trasami zaleca się wybranie innego terminu podróży, gdyż podróż może trwać dłużej niż zwykle ze względu na intensywny ruch sprzętu wojskowego w wyżej wymienionych okresach. Tym, którzy nie będą mieli takiej możliwości, zaleca się unikanie podróżowania w ciemnych godzinach dnia, kiedy będą miały miejsce najbardziej intensywne ruchy sprzętu wojskowego.

Siły Zbrojne Litwy wraz z innymi instytucjami państwowymi dokładnie planują przemieszczenie kolumn technicznych i podejmują inne środki, aby zminimalizować niedogodności dla mieszkańców i gości kraju: każdej kolumnie wojskowej będą towarzyszyć samochody litewskiej policji wojskowej, które będą regulować i zapewniać bezpieczny ruch.

Początek i koniec kolumny wojskowej są zwykle oznaczane przez specjalne pojazdy z sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, a na bokach towarzyszącego pojazdu widnieją napisy „WAR POLICE”. Wszystkich użytkowników drogi prosimy o uwagę: nie wjeżdżaj wewnątrz kolumny, nie próbuj mijać całej kolumny, bo na przeciwległym pasie może nagle pojawić się inny pojazd, inne pojazdy oraz, jeśli zostaną zauważone, ale ze względu na dużą masę wojska. pojazdy, będą lub nie będą w stanie zatrzymać ich na czas i całkowicie się zatrzymać, aby uniknąć wypadku.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.