Dobrindt za nowymi sankcjami: „Zatrzymaj to szaleństwo”

Lider grupy regionalnej CSU Alexander Dobrindt chce, aby Bundestag przedyskutował dodatkowe sankcje wobec Rosji. „Żyjemy przez niewiarygodne zbrodnie wojenne” – Dobrindt opisał swoje wrażenia dla BR24. – Musisz położyć kres temu szaleństwu – zażądał. Dobrindt przebywa obecnie w Lublinie we wschodniej Polsce, dokąd przybywa wielu ukraińskich uchodźców. Szef państwowej grupy CSU chce zorientować się, jaka jest tam sytuacja.

Dobrindt: Wojna „w całej brutalności przeciwko ludności cywilnej”

Dobrindt podkreślił, że wojna Rosji na Ukrainie była „z całą brutalnością skierowana przeciwko ludności cywilnej” i celowo. Bombardowania i artyleria zostały wprowadzone na tereny mieszkalne. „Musimy założyć, że to będzie kontynuowane”. Najwyraźniej celem jest skłonienie ludności do poddania się lub ucieczki.

Za pogarszającą się sytuację Dobrindt uznał zbombardowanie bazy wojskowej w Jaworowie na Ukrainie, w pobliżu granicy z Polską. „Jeśli cele wojskowe są celowo atakowane tutaj, na Zachodzie, powinno to również wysłać sygnał Zachodowi: wszystko będzie i może się pogorszyć.

Przygotuj się na nałożenie nowych sankcji

W odpowiedzi na jakiekolwiek nowe działania rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, Zachód musi mieć możliwość nałożenia nowych sankcji. Ważne jest, aby korzystać z dyplomacji, ale „musimy pokazać naszą zdolność do obrony i naszą zdolność do obrony” – powiedział Dobrindt. Obejmuje to w szczególności gotowość na dalsze sankcje.

Elite Boss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.