Donald Trump chce użyć broni jądrowej przeciwko Władimirowi Putinowi i Rosji

  1. Strona główna
  2. Polityka

Utworzony:

Z: Daniela Dilmana

W wywiadzie dla Fox News Donald Trump opowiada o tym, co zrobiłby z Rosją podczas wojny na Ukrainie.

  • Wojna na Ukrainie* determinuje wiadomości ze świata. Atak Rosji* na Ukrainę* jest również dyskutowany w USA*.
  • W wywiadzie dla Fox News* Donald Trump* krytykuje swojego następcę, prezydenta USA Joe Bidena*.
  • Donald Trump nazywa teraz swojego byłego przyjaciela, prezydenta Rosji Władimira Putina*, „mordercą” z powodu wydarzeń ukraińskiego konfliktu*.

Waszyngton DC – Patrząc na wojnę na Ukrainie, Donald Trump jest pewien, że gdyby nadal był prezydentem Stanów Zjednoczonych, do wojny by nie doszło. Nie doszłoby do tego „ze stuprocentową pewnością”, powiedział Trump w wywiadzie dla konserwatywnego kanału informacyjnego Fox News. „Mówią, że to moja osobowość zapobiegła wtedy wojnie” – powiedział Trump w swój znany sposób anonimowych ludzi, którzy podobno zawsze mówią to, co chciałby usłyszeć o sobie.

Z punktu widzenia Donalda Trumpa za wojnę odpowiada prezydent Rosji Władimir Putin, a nawet jego ukraiński kolega Wołodymyr Zełenski*. Zamiast tego wina leży po stronie ustępującego prezydenta USA Joe Bidena, który w tym tygodniu pojedzie najpierw do NATO* w Brukseli, a stamtąd do Polski. Polska graniczy z Ukrainą o długości ponad 500 kilometrów.

Wojna na Ukrainie: Donald Trump obraża Joe Bidena – „Ponieważ jest głupi”

Ale według Donalda Trumpa na to wszystko jest zdecydowanie za późno. Joe Biden miał wszystkie karty w ręku, ale zagrał właściwe karty i ma niewielkie możliwości interweniowania w ukraińskim konflikcie. „Ponieważ jest głupi” — brzmiał prosty werdykt Trumpa. Biden zostałby nie tylko oszukany przez Rosję, ale nawet sojusznicy USA w UE* i sojuszu wspólnej obrony NATO wykorzystaliby Stany Zjednoczone.

Matrioszki Donalda Trumpa i Władimira Putina. (zdjęcie symbolu) © Imago Stock & People/Imago Images

Oprócz Joe Bidena, Donald Trump postawił również poważne zarzuty przeciwko Władimirowi Putinowi w wojnie na Ukrainie. Prezydent Rosji zaakceptowałby śmierć tysięcy cywilów i nie zawahałby się popełnić kolejnych okrucieństw. Przed i podczas swojej kadencji Trump zawsze chwalił Putina i chwalił się jego przyjaźnią z prezydentem Rosji.

Donald Trump ma gotowe rozwiązanie wojny na Ukrainie

Ale teraz Donald Trump, gdyby miał coś więcej do powiedzenia, przyjąłby zupełnie inne podejście do kontaktów z Rosją. Nie można było „już dłużej patrzeć, jak Putin morduje ludzi”. Prezydent Rosji się zmienił, wygląda inaczej i musimy się martwić o jego zdrowie. Trump już wcześniej opowiadał się za zbombardowaniem samej Rosji za pomocą myśliwców sił powietrznych USA, które najpierw musiałyby zostać pomalowane flagą Chińskiej Republiki Ludowej*, aby obwinić Pekin za atak. Niedługo potem były prawnik Trumpa Rudy Giuliani poinformował, że jego szef zagroził kiedyś Putinowi zbombardowaniem katedry św. Bazylego w Moskwie*.

Donald Trump doradza Fox News w sprawie polityki USA w wojnie na Ukrainie.
Donald Trump doradza Fox News w sprawie polityki USA w wojnie na Ukrainie. (Zrzut ekranu) © Youtube

Jeśli chodzi o pomoc wojskową, Donald Trump oczywiście poszedłby dalej niż jego następca Joe Biden. Trump wysłałby okręty podwodne o napędzie atomowym na wojnę z Ukrainą. Powinny być wcześniej wyposażone w głowice nuklearne. „Dla mnie mamy najlepszą broń nuklearną na świecie” – powiedział Trump. Powinny być teraz wykorzystywane do grożenia Kremlowi. „Wszyscy módlmy się do Boga, abyśmy nigdy nie musieli ich używać” – powiedział Trump. (Daniel Dilmann)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.