Dramat ant Riminio parketo: auksą skryde hostiams

Ieva Sodeikienė jest mistrzynią tytułu mistrzyni świata w standardowym szoku, Evaldas Sodeika, ale nie zdobyła złotego medalu. Italioje vykusių primenyyubi finał, sędzia wręczył odznaki mistrzów duetowi gospodarzy.

Pierwszy nawet w finale

Od dawna nie odbyły się finały mistrzostw świata Tokio įelektrinto shockkių. W World Sports Shock Federations (WDSF) mistrzostwa grupy amatorskiej nie pozostały obojętne ani uczestnikom, ani kibicom. Rimini Fiera, miejsce w mieście Rimini, gdzie odbył się ten turniej, dzieli się na dwa obozy: mistrzami starcia Lietuvos są Włosi.

Jednak w ostatecznym rozliczeniu srebrny medal wywalczyli reprezentanci Kauno klubo „Kaspinas”, dwukrotny mistrz świata (2019 to 2021).

Fotka WDSF.

Nuo turnyro kuhrtfinalio, zawodnicy byli oceniani według systemu absolutnego, pierwszym E. jest I. Sodeikos. W ćwierćfinale zdobyli 191 450 punktów i 1386 punktów pokonali wicemistrzów Włoch Francesco Galupo i Deborą Pacini. W półfinale gynę Kauniečiai zdobyła 191 982 pkt., podczas gdy Włosi 1234 pkt. mniej.

Jednak przewaga Lietuvos sportininkų nad przeciwnikami nagle zaczęła słabnąć.

Brązowe medale wywalczyli reprezentanci byłej drużyny Lietuvos, obecnie reprezentujący Niemcy – Tomas i Violetta Fainšil.

Gwizdy w miejscach publicznych

W pierwszym pojedynku solo – Vienos valsą – Włochy zdobyły 38,792 pkt, a nasze – o 0,259 pkt. mniej. Po wolnym walcu i tangu stało się jasne, kiedy oba szoki wygrali E. i I. Sodeikos: odpowiednio 0,198 i 0,034 punktu. Tym samym po trzech wstrząsach D. Pacini wciąż wyprzedza F. Galupo różnicą 0,027 pkt.

Samotne starcie Antrasis – lētas foxtrotas – italams prowadzi do umocnienia pozycji lidera (0,318 pkt.).

Evaldas ir Ieva wygrał Kvikstepą: 38.534 przeciwko 38.334. W rundzie finałowej, wygrywając trzy szoki na pięć, ale sumując punkty, zdobywając zaledwie 0,118 punktu mniej, duety „Kaspino” zdobyły srebrny medal.

Zdaniem przedstawicieli federacji szokowej Lietuvos sportinų, sytuacja, w której wygrano więcej szoków, ale zajęto niższe miejsce, skłoniła specjalistów do uznania, że ​​bezwzględny (pusty, bez miejsc) system ocen jest wystarczająco precyzyjny i skuteczny. Patys nie skomentował sytuacji zawodnika po ogromnym obciążeniu emocjonalnym.

Pomimo tego, że gdy mistrzostwa odbywały się we Włoszech, szokowicze tego kraju mieli liczny zespół kibiców, opinia publiczna nie pochwalała ostatecznej decyzji sędziów – witano ich gwizdkami. Finałowe starcie finału – quicksteps – oglądali po całym parkiecie widzowie, którzy dopingowali naszych reprezentantów, a sportowcy z trudem słyszeli muzykę z powodu hałasu wydawanego przez kibiców.

Polerowany brąz

Pierwsze miejsce Ashtri Dvikovej na Mistrzostwach Świata przyćmiło występy innych finalistów. Brązowe medale wywalczyła była para Lietuvos, obecnie reprezentująca Niemcy – Tomas Fainšil i Violetta Posmetnaya-Fainšil.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego pierwszego medalu na mistrzostwach świata. Stengiamės išnuadoti energy, kuri tvyrojo atsičneje ir aplink ją. Udało się,” powiedział Turnyro Prizininkai.

Zrób trzy miejsca w najlepszym šešetuke w Rumunii, na Łotwie są wstrząsy w Polsce. Druga para Lietuvos – Georgii Kalashnikova i Domile Šemeškevičiūtė – nie pozostaje daleko w tyle w finale. Šalies zajął ósme miejsce na 59 duetów. Litwini znacząco poprawiają swój wynik z zeszłego roku: 2021 m. 14 z nich nie dotarło do półfinału mistrzostw świata.