Drugi rok z rzędu w Lidze Mistrzów triumfowali szczypiorniści Barcelony – Respublika.lt

Po nieudanym sezonie dla piłkarzy i koszykarzy Barcelony prestiż katalońskiego klubu uratowali szczypiorniści.


×

2 fotografie

Drugi rok z rzędu piłkarze ręczni Barcelony triumfowali w Lidze Mistrzów. zdjęcie EHF

Ponad 19 tys. W finale publiczność zgromadzona w Cologne Arena zobaczyła prawdziwy dramat. Ani mistrzowie Hiszpanii, ani mistrzowie Polski nie zdołali uzyskać większej przewagi we wszystkich meczach. Po dwóch połowach i po dogrywce wynik był wyrównany. Do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria kar 7 m. Cała piątka bramkarzy Barcelony pokonała bramkarza rywali, a strzał lidera Kielc Alexa Duišebayeva zablokował bramkarz Barcy Perez de Vargas.

Barcelona wygrała 37:35 i została pierwszą drużyną, która obroniła tytuł od czasu finałowej czwórki Ligi Mistrzów w 2010 roku. Najbardziej utytułowany europejski klub piłki ręcznej triumfował w Lidze Mistrzów po raz jedenasty i ponad dwukrotnie zwiększył liczbę tytułów.

Kielce zajęły czwarte miejsce w ostatniej kwarcie i drugie miejsce w finale.

Białoruski Arciomas Karaliokas, reprezentujący Kielce, został wybrany najcenniejszym zawodnikiem w czterech ostatnich.

Od walki o trzecie miejsce wymagana była seria kar. Niemiecka drużyna z Kilonii pokonała węgierską drużynę z Veszprem 37:35.

W półfinale pierwszego dnia z ostatniej czwórki turnieju Barcelona pokonała Siedem Kilonii o 34:30, a Kielce pokonały Vezpremo o 37:35.

W tym sezonie Zaporoże Motor Club, trener Gintaras Savukynas, w skład którego wchodzą dwaj Litwini, Aiden Malašinskas i Jonas Truchanovičius, brał udział w Lidze Mistrzów.

J. Truchanovičius to jedyna złota rączka z Litwy, która wygrała Ligę Mistrzów. Litwinka została mistrzem w 2018r. z klubem Montpellier.

Subskrypcja gazet online


Nie zgadzam się – porozmawiajmy o tym!

Nie denerwuj się komentatorami, ale komentarze zawierające przekleństwa zostaną automatycznie usunięte bez przeprosin.

Respublika.lt zastrzega sobie prawo do usuwania niegrzecznych komentarzy, które są przyprawione, niezwiązane z tematem, podpisane czyimś imieniem, naruszają prawo, promują spam lub nawołują do przestępstw. Jeśli nawołujesz do przemocy, nienawiści rasowej, narodowościowej, religijnej lub innej, Twoje słowa mogą zamienić się w ciężką tonę w drodze do domu – na żądanie przekażemy Twoje dane do specjalnych służb litewskich.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.