Dwóch Gmünderów wzmacnia niemiecką drużynę pływacką w studenckim EM » Wiadomości i zdjęcia

Dwie osoby z Gmünd wzmacniają niemiecką drużynę pływacką na studenckim EM

Zdjęcie: Wolfgang Patzke

Patrick Dalferth z Schwäbisch Gmünd niedawno trzykrotnie dotarł do finału na Europejskich Igrzyskach Uniwersyteckich, Mistrzostwach Europy Studentów w Łodzi, ale stracił brąz na 50 m stylem grzbietowym tylko o 0,13 sekundy. Za organizację sportową odpowiadał inny mieszkaniec Einhornstadt, Hans Peter Gratz.

piątek, 12 sierpnia 2022
Benjamin bogatszy
53 sekundy czasu odtwarzania

Dwóch pływaków z Gmünd wzięło udział w studenckich mistrzostwach Europy w Łodzi. Podczas gdy Patrick Dalferth trzykrotnie dotarł do finału jako aktywny gracz, Hans Peter Gratz prowadził niemiecką drużynę jako rzecznik dyscyplinarny stowarzyszenia uniwersyteckiego.

Justin Bott wyłowił jedyny złoty medal dla Niemców w finałowym 200-metrowym wyścigu stylem klasycznym na 50-metrowym basenie w Sports Bay Arena na Politechnice Łódzkiej.

Miejsce na podium było również tym, czego chciał 21-letni Patrick Dalferth. Był bardzo blisko na 50 m stylem grzbietowym. Z 27,5 s stracił do cennego metalu zaledwie 0,13 s na czwartym miejscu.

Po zawodach Hans Peter Gratz wyciągnął pozytywne wnioski: „My, pływacy, znacznie przeszliśmy oczekiwania i naprawdę cieszyliśmy się wspaniałymi dniami w Łodzi. Była to nie tylko rywalizacja sportowa między przyjaciółmi, ale także wymiana akademicka na wysokim poziomie.

O występie Dalfertha na 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem motylkowym oraz o tym, dlaczego jego kariera wkrótce zabierze go do Portugalii w sobotniej gazecie Rems.

Zainteresowany pełną edycją cyfrową?