Dyplomata USA odrzucił dyskusję o wycofaniu wojsk z Polski i krajów bałtyckich

Wysoki rangą dyplomata USA w NATO w piątek odrzucił doniesienia, że ​​rozmowy z Rosją przed przyszłotygodniowymi rozmowami na temat granicy z Rosją miały zaoferować redukcję wojsk w Europie Wschodniej.

„Administracja nie planuje wycofania swoich sił z Europy Wschodniej” – powiedziała w tweecie ambasador USA przy NATO Julianne Smith po tym, jak amerykańska stacja NBC po raz pierwszy poinformowała o rzekomych zmianach w liczebności wojsk w Polsce i krajach bałtyckich.

Zaplanowane na poniedziałek ważne rozmowy między Moskwą a Waszyngtonem mają na celu złagodzenie napięć na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Zachód podejrzewa prezydenta Władimira Putina o najazd na terytorium Ukrainy, podobnie jak w 2014 roku, kiedy Rosja dokonała aneksji Półwyspu Krymskiego.

Putin niedawno zwrócił się do NATO o zawieszenie ekspansji na wschód i niewłączanie Ukrainy do Sojuszu. Rosja twierdzi, że rozszerzenie NATO jest zagrożeniem dla jej bezpieczeństwa. Sojusz wojskowy odrzucił jednak „absurdalne” twierdzenia, że ​​NATO może stanowić zagrożenie dla Moskwy.

Ukraina jest bliskim sojusznikiem NATO, ale nie należy do organizacji.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.