Dzień giełdowy we wtorek 20 września 2022 r.

Po początkowym nasłonecznieniu nastąpiła gęsta pokrywa chmur z okazjonalnymi opadami deszczu: po mocniejszym otwarciu niemiecka giełda ponownie gwałtownie straciła. Sentyment został osłabiony przez znaczny wzrost stóp procentowych i rentowności. Wraz z gwałtownym wzrostem cen niemieckich producentów ponownie wzrosły spekulacje na stopy procentowe w strefie euro.

DAX 12 670,83

Podwyżka stóp procentowych przez szwedzki bank centralny o 100 punktów bazowych również zadała cios na giełdzie. Niektórzy uczestnicy rynku postrzegali to jako „zły omen” dla spotkania Rezerwy Federalnej USA. Tutaj spodziewany jest wzrost podstawowych stóp procentowych tylko o 75 punktów bazowych, ale nie można wykluczyć jeszcze większego wzrostu.

Tak stał DAX w deszczu i stracił 1% do 12 671 punktów, jego dołek na dzień wyniósł 12,638 punktów. Z EUROSTOXX50 notowana o 0,9 proc. niższa na 3467 miejscach.

Sektorowy indeks giełdowy STOXX akcji nieruchomości był dziś pod presją. Te tytuły również eksplodowały we Frankfurcie. Wonowia stracił 2,8%, TAG nieruchomości 5,5% i LEG nieruchomości 4,4 proc. Niepokoił ich gwałtowny wzrost cen producentów i energii. z tego powodu zgubiony Heidelbergcement 4,6 proc.

Co więcej, nie było w DAX manipulować w zasięgu wzroku – stracili 1,2% po początkowych zyskach. W ramach obchodów Capital Markets Day (CMD) Grupa podwyższyła prognozę organicznego wzrostu sprzedaży w bieżącym roku do 5,5 do 7,5% po 4,5 do 6,5% poprzednio.

Po drugiej stronie były Porsche-Holding z powrotem na szybkim pasie, a jego cena wzrosła o 3,9% do szczytu DAX. volkswagen stracił 0,1%. Powodem było duże zainteresowanie IPO Porsche AG. Powiedział, że księga na akcje producenta samochodów sportowych jest już nadmiernie subskrybowana. Okres subskrypcji trwa do 28 września.

Dowiedz się więcej o tym tutaj.

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.