Energia – Frankfurt czy most miejski – w przyszłości światło na moście miejskim do Polski zgaśnie wcześniej – gospodarka

Frankfurt nad Odrą (dpa/bb) – Miasto Frankfurt nad Odrą wcześniej w przyszłości wyłączy niebiesko-zielone oświetlenie na moście miejskim prowadzącym do Słubic w Polsce. Rzecznik miasta Uwe Meier powiedział „Märkische Oderzeitung” (sobota), że od 22 sierpnia na polecenie burmistrza czas oświetlenia zostanie skrócony o godzinę do odwołania. Chociaż praktyczny efekt takich środków jest bardzo łatwy do opanowania, ważny jest również niewielki wkład w oszczędność energii. Według rzecznika miasta, roczne koszty operacyjne wynoszą 11 500 euro, jak podała gazeta.

Frankfurt City Bridge świeci każdego wieczoru niebieskim i zielonym światłem dzięki technologii LED. To kolory wspólnego logo miast partnerskich. Most jest znakiem wspólnej Europy i współpracy transgranicznej. Zeszłej jesieni po raz pierwszy zaświeciła w dwóch kolorach.

Aby oszczędzać energię, Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą, teatr miejski, nie rozświetla się wieczorem, kiedy nie odbywają się imprezy.

© dpa-infocom, dpa:220813-99-375065/2

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.