EQS-News: Nordex SE: Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 35 MW z Polski

EQS-News: Nordex SE / Słowo kluczowe: Przychodzące zamówienia

Nordex SE: Grupa Nordex otrzymuje zamówienie na 35 MW z Polski

17.11.2022 / 07:30 CET/CEST
Za treść zawiadomienia odpowiada emitent/wydawca.

Hamburg, 17 listopada 2022 r. Grupa Nordex otrzymała z Polski zamówienie na dostawę i montaż dziesięciu turbin. Klientem jest Wind Farm Lada Sp.z oo, spółka zależna od RE Alloys Sp. Zamówienie obejmuje również 15-letni serwis premium dla turbin N131/3600.

Farma wiatrowa „Dzwola” o mocy 35 MW powstaje w pobliżu miasta Zamość w województwie lubelskim, w południowo-wschodniej Polsce. Prace dostawcze i instalacyjne rozpoczną się jesienią 2023 r., a uruchomienie systemów planowane jest na początek 2024 r.

„Dzwola” to pierwsza farma wiatrowa firmy RE Alloys Sp z oo, wiodącego producenta żelazokrzemu i stopów na bazie krzemu.

„Farma wiatrowa jest częścią większego programu mającego na celu zapewnienie całkowitego zaspokojenia potrzeb energetycznych RE Alloys z jej własnych źródeł odnawialnych. Ten program pomoże środowisku, ponieważ RE Alloys, jako trzeci co do wielkości producent żelazokrzemu w Europie, zużywa więcej energii niż Katowice” – powiedział Mirosław Wilczek, prezes RE Alloys. I dodajmy: „Ponadto Alloys będzie wspierać wiele bardzo potrzebnych miejsc pracy w górnictwie i stabilizować dochody społeczności, która z kolei jest odpowiedzialna za świadczenie wysokiej jakości usług publicznych”.

Patxi Landa, kierownik sprzedaży Grupy Nordex: Dla Nordex to zamówienie jest kolejnym potwierdzeniem dobrej technologii, którą wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy przez wiele lat. Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z RE Alloys.

Grupa Nordex jako profesjonalistaI
Grupa zainstalowała ponad 41 GW mocy wiatrowej na ponad 40 rynkach i wygenerowała sprzedaż w wysokości około 5,4 miliarda euro w 2021 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 9 000 osób. Sieć produkcyjna obejmuje fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Brazylii, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Meksyku. Linia produktowa koncentruje się na turbinach lądowych, głównie w klasie od 4 do 6,X MW, które są zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom rynku krajów o ograniczonej przestrzeni ekspansji oraz regionów o ograniczonych możliwościach sieci.

Osoba kontaktowa dla prasy:
Nordex SE
Feliks Losada
Telefon: +49 (0) 40 30030 – 1141
flosada@nordex-online.com

Kontakt dla inwestorów:
Nordex SE
Feliks Zander
Telefon: +49 (0) 40 30030 – 1116
fzander@nordex-online.com

17.11.2022 CET/CEST Publikacja wiadomości korporacyjnych/wiadomości finansowych, transmitowanych przez EQS News – serwis EQS Group AG.
Za treść zawiadomienia odpowiada emitent/wydawca.

Usługi dystrybucyjne EQS obejmują raporty prawne, wiadomości korporacyjne/finansowe oraz komunikaty prasowe.
Archiwum mediów na https://eqs-news.com

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *