FC Bayern News: Kahn do Lewandowskiego, Gnabry’ego, Neuera i Müllera | wiadomości piłkarskie

FC Bayern kontynuuje skrupulatną pracę nad składem na nowy sezon. Członek zarządu FCB, Oliver Kahn, poinformował o rozmowach z Robertem Lewandowskim, Serge Gnabry, Manuelem Neuerem i Thomasem Müllerem.

Rekordowi mistrzowie Niemiec starają się obecnie jak najszybciej wyjaśnić przyszłość tego kwartetu. Kontrakty najlepszych bawarskich graczy wygasają latem 2023 roku. Jeśli nie chcesz pozwolić graczom odejść za darmo, jak ostatnio stało się z Davidem Alaba, Jerome Boatengiem i Niklasem Süle w następnym okresie wymiany, zespół z Monachium musi działać szybko.

Według prezesa Bawarii Kahna, wstępne rozmowy już trwają. Zwłaszcza ze światowym piłkarzem Lewandowskim, na którym po informacje o niebie FC Barcelona jest szczególnie zainteresowana, Bayern stara się o porozumienie.

Kahn: „Chcemy, żeby Lewandowski został jak najdłużej”

„Na dzień dzisiejszy Robert ma kontrakt – również na przyszły sezon. Obecnie jesteśmy z nim w kontakcie. Chcemy, aby pozostał w Bayernie tak długo, jak to możliwe” – powiedział Kahn w Sport1-Audycja podwójne przejście. Jeśli chodzi o zachowanie 33-letniego Polaka, Bayern musiał zmierzyć się z sporą krytyką, przed którą teraz broni się Kahn:

– Trzeba też spojrzeć na sytuację z punktu widzenia piłkarza. Zawodników, którzy grają w FC Bayern od wielu, wielu lat i którzy z nami stali się światowymi piłkarzami. Oczywiście myśli też o odejściu z klubu, ponieważ on myślę, że osiągnąłby tutaj wszystko.

Oprócz aspektów sportowych Kahn wyraźnie porusza również kwestię pieniędzy. W przeciwieństwie do innych europejskich klubów, FC Bayern nie jest w stanie płacić nadmiernych pensji. – Nawiasem mówiąc, to także kwestia finansowa. Mieliśmy dwa bardzo trudne lata w FC Bayern. My też cierpieliśmy z powodu pandemii. To oczywiście również problem – wyjaśnia Kahn.

Użyj przeglądarki Chrome, aby korzystać z naszego odtwarzacza wideo z optymalną wydajnością!

Ekspert Sky Dietmar Hamann w Sky90 o przyszłości Roberta Lewandowskiego. (czas trwania filmu: 54 sekundy)

Transakcja Müllera w zasięgu wzroku – rozmowy z Neuerem i Gnabry

Tymczasem wydaje się, że zbliża się porozumienie z Ur-Bayerem Müllerem. Rozmowy z 32-latkiem są już na zaawansowanym etapie, a Kahn liczy na terminowe podpisanie kontraktu. „W przypadku Müllera jestem bardzo, bardzo pewien, że możemy powiedzieć coś o tym w stosunkowo krótkim czasie” – powiedział szef Bayernu.

Rozmowy z Neuerem i Gnabrym nie wydają się być tak odległe, ale Kahn też jest tutaj pewny siebie. „W Neuer jesteśmy w dobrej wymianie. Gnabry wie również, o co prosimy go jako klub. To proces refleksji. Jak tylko wszystko się wyjaśni, ogłosimy to”, wyjaśnia Kahn i pozwala zabłysnąć że może minąć jeszcze trochę czasu, zanim porozumienie w tej sprawie zostanie osiągnięte.

Kahn: „Trochę krzątaniny nie szkodzi atmosferze pracy”

52-latek stanowczo zaprzeczył, by wywierali na niego presję z zewnątrz lub by konsultanci przedstawiali klubowi swoje trudne negocjacje i żądania.

„Trochę gorączki nie szkodzi atmosferze pracy. Ale zawodnicy są na tyle profesjonalni, że nie robią na nich wrażenia. To FC Bayern i zawsze tak było. Zawodnicy mogą sobie z tym poradzić bez żadnych problemów”, wyjaśnia Kahn i podkreśla swoje stanowisko: „My decydujemy, kiedy FC Bayern będzie prowadzić rozmowy kontraktowe z kim.”

Dowiedz się więcej o autorze Larsie Pricken

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.