FC Bayern News: Robert Lewandowski się emocjonuje | wiadomości piłkarskie

Światowy piłkarz Robert Lewandowski nosił kapitańską opaskę w żółto-niebieskich barwach narodowych Ukrainy podczas meczu Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt (1:0). Po zwycięstwie wypowiada poruszające słowa do mikrofonu Sky.

– Zdecydowałem, że dziś rano – powiedział po meczu 33-letni reprezentant Polski. Niebo. „Wiemy, co się dzieje i że cały świat tego nie akceptuje. Musimy wspierać Ukrainę”.

Zdjęcie:
Robert Lewandowski nosi we Frankfurcie kapitańską opaskę w ukraińskich barwach narodowych – żółtym i niebieskim.© Imago

Lewy donosi o swoich kijowskich kolegach z drużyny

Był „osobą antywojenną”, która nie mogła sądzić, że „to się stanie”, powiedział światowy piłkarz. „To boli. Wszystko jest dramatyczne. Mam nadzieję, że cały świat ochroni Ukrainę”.

W piątek rozmawiał z zawodnikiem reprezentacji Polski, który gra w Dynamie Kijów na Ukrainie. – Opowiedział mi o tym, co działo się w Kijowie i czego tam przeżył. Wszystko jest dramatyczne. Mam nadzieję, że cały świat poprze Ukrainę – powiedział Lewandowski. Niebo Mikrofon: „Wszyscy jesteśmy przeciwko wojnie i nie sądziliśmy, że do tego dojdzie. Boli to widzieć”.

Lewandowski wyraźnie się pozycjonuje

Lewandowski już przed meczem wyraźnie przygotował się do inwazji Rosji na Ukrainę. Popiera zapowiedź swojego macierzystego związku, że nie zagra w eliminacjach mistrzostw świata z Rosją, które zaplanowano na koniec marca.

„Nie można wykluczyć sportu z tego, co się dzieje. Nie wyobrażam sobie, żebym pojechał tam za miesiąc i zapomnieć o tym, co się dzieje” – powiedział Lewandowski po meczu we Frankfurcie: „Rosyjscy piłkarze nie mogą nic dla tego zrobić, ale to kraj i nie wyobrażam sobie grania tam.”

SID

Wszystko o FC Bayern Monachium na skysport.de:

Wszystkie wiadomości z Bayernu Monachium
Filmy o FC Bayern Monachium
Rozkład jazdy Bayernu Monachium
Wyniki FC Bayern Monachium
Do stołu Bundesligi

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.