FIFA decyduje: mecz z Ukrainą w czerwcu

Zurych (AP) — Ukraina nie zagra w Katarze swoich eliminacji do Mistrzostw Świata do czerwca. Jak ogłosił światowy związek FIFA, mecz pierwotnie zaplanowany na 24 marca ze Szkocją został przełożony.

To uwzględniło wniosek ukraińskiego stowarzyszenia, które wnioskowało o odroczenie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W koordynacji z Europejską Unią Piłki Nożnej UEFA i innymi odpowiednimi związkami w Austrii, Walii i Szkocji decyzja została podjęta „jednogłośnie w duchu solidarności”. W obecnych okolicznościach niemożliwe jest zorganizowanie wyjazdu i treningu kadry narodowej, ukraiński związek uzasadnił swoją prośbę o transfer. „Znaczenie i znaczenie futbolu jest znacznie zmniejszone w czasie wojny, a nasze myśli są z ukraińskimi cywilami dotkniętymi konfliktem” – napisał szkocki FA na swojej stronie internetowej.

Mecz pierwszej rundy play-offów pomiędzy Walią a Austrią odbędzie się zgodnie z planem 24 marca. Zwycięzca zmierzy się również ze Szkocją lub Ukrainą w czerwcu o udział w Mistrzostwach Świata pod koniec roku.

Polska dalej

28 lutego FIFA i UEFA zakazały Rosji udziału we wszystkich rozgrywkach z powodu inwazji na Ukrainę. Dlatego światowa federacja zdecydowała, że ​​zaplanowany na 24 marca mecz Rosja z Polską nie odbędzie się i że wybór napastnika Bayernu Roberta Lewandowskiego przejdzie bez meczu do drugiej fazy play-offów. Tam 29 marca Polacy spotkają się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Szwecją a Czechami.

Rosja odwołała się od zakazu do Międzynarodowego Trybunału Sportu.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *