Flick uważa, że ​​wykluczenie Rosji z eliminacji do Mistrzostw Świata jest słuszne

Frankfurt nad Menem (dpa) – Hansi Flick popiera wykluczenie reprezentacji Rosji w piłce nożnej z eliminacji do Mistrzostw Świata. „Myślę, że takie środki są tylko symbolem” – powiedział magazynowi „Stern” trener reprezentacji.

Światowa władza FIFA zabroniła Rosji udziału w meczu play-off z Polską zaplanowanym na czwartek z powodu ataku wojskowego na Ukrainę. Jednak Flick nie spodziewa się, że posunięcie to będzie miało jakikolwiek wpływ na wojnę, ani nawet nie ustąpi rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi.

„Ale nie sądzę, aby Putin był tym pod wrażeniem. Nawet surowe sankcje gospodarcze nie były w stanie go powstrzymać. Żal mi sportowców, którzy są teraz wykluczeni z zawodów. Bo to jest wojna Putina, a nie ich Ale obecnie nie ma innego wyjścia – powiedział 57-latek. Z powodu wykluczenia rosyjska reprezentacja nie zagra w finale Pucharu FIFA w Katarze późną jesienią.

Testy przeciwko Izraelowi i Holandii

Flick rozpocznie się we wtorek pierwszym treningiem we Frankfurcie przed dwoma międzynarodowymi meczami towarzyskimi drużyny DFB w sobotę w Sinsheim z Izraelem i trzy dni później w Amsterdamie z Holandią.

Flick ponownie spojrzał krytycznie na nagrodę Pucharu Świata w emiracie Zatoki Perskiej. „Nie zawsze powinno chodzić o pieniądze. Niedawno mieliśmy Puchar Świata w Rosji, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie i Puchar Świata w Katarze w listopadzie – i zawsze były duże. Dlatego mówię: musimy pomyśleć wcześniej o kraju, w którym będziemy organizować imprezy sportowe i zdefiniować w tym celu jeszcze bardziej restrykcyjne kryteria” – domagał się trener reprezentacji.

Jednak Flick ponownie odrzucił bojkot turnieju. „To nie pomogłoby mieszkańcom Kataru. Chcemy uczestniczyć, a następnie dawać sygnały. Myślę, że to jest bardziej efektywne” – powiedział. W ubiegłym roku podczas trzech międzynarodowych meczów rozegranych przez drużynę DFB w marcu doszło do protestów narodowych piłkarzy przeciwko sytuacji politycznej w Katarze. Na koszulkach treningowych piłkarzy oraz na kole startowym w Sinsheim w sobotę zaplanowano symbole przeciwko wojnie na Ukrainie.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.