Francja pierwszym finalistą po wyraźnym zwycięstwie nad Polską

Monachium – Francja jest pierwszą drużyną, która awansowała do finału mistrzostw Europy w koszykówce po dominującym występie. Były mistrz Europy pokonał w półfinale w Berlinie zupełnie rozczarowującą niespodziewaną drużynę z Polski 95:54 (34:18) i jest tym samym potencjalnym ostatecznym przeciwnikiem niemieckiej selekcji, która wieczorem (od godz. the Ticker na żywo na ran.de) spotyka się z mistrzynią świata Hiszpanią.

W meczu otwarcia mistrzostw Europy Niemcy pokonali Francję (76:63).

Francuzi dotarli do finału EuroBasket po raz czwarty po 1949 i 2011 (oba srebrne) oraz 2013 (złoto). Polska, srebrna medalistka z 1963 roku, w niedzielę gra o brąz. Po nokaucie z broniącą tytułu Słowenią w ćwierćfinale (90:87) słabszy tym razem nie miał szans.

Basket EM: półfinał bez winy dla Francji

Srebrni medaliści olimpijscy, Francja, zdominowali brzydki pojedynek po niepewnym starcie, tylko problemy sprawił AJ Slaughter – rodowity Amerykanin trafił swoje pierwsze trzy trójki dla Polski na oczach 11 563 widzów.

Z kolei Mateusz Ponitka, który wciąż był decydującym zawodnikiem w starciu ze Słoweńcami z triple-double, zupełnie nie odnalazł się w meczu. Polska do przerwy miała tylko 18 punktów. Również w drugiej połowie widzowie zobaczyli jednostronny pojedynek, w którym zwłaszcza Francja, Guerschon Yabusele, zdobyła 22 punkty w nieco ponad 23 minuty.

Chcesz mieć najważniejsze piłkarskie wiadomości, filmy i dane prosto na swój smartfon? W takim razie pobierz nową aplikację Run z powiadomieniami push o najważniejszych wiadomościach z Twojego ulubionego sportu. Dostępne w App Store dla Jabłko oraz android.

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *