Frostpunk Maker dokucza nowej epopei science fiction


z Alexandre Ney
11 Bit Studios zaprezentowało swój nowy projekt The Alter w małym teaserze. Gra sci-fi opowiada historię „prostego pracownika” Jana Dolskiego, który musi walczyć o przetrwanie po katastrofalnym lądowaniu na odległej planecie. Albo nie, ponieważ z konieczności Jan tworzy kilka alternatywnych wersji samego siebie – i w rezultacie może stawić czoła nowym problemom.

Deweloper 11 Bit Studios odniósł pewien sukces z tragiczną grą wojenną This War of Mine; ich mrożąca krew w żyłach gra strategiczna Frostpunk również osiągnęła wielomilionowe wyniki sprzedaży. Teraz Polacy w dwuminutowym teaserze zaprezentowali swój kolejny projekt, The Alter. Pokazywane tam renderowane sceny wydarzeń z dziwacznej, „toczącej się” stacji kosmicznej oscylują między horrorem sci-fi a komedią. Według odpowiedniego komunikatu prasowego, The Alter oferuje również typową 11-bitową „wrażliwą rozrywkę”. Studio jedynie skomentowało datę premiery tytułu słowami „Kto wie”. Powiadomienie nie zawierało również informacji o płci, do której można przypisać The Alter.

02:17
Zmiany: Ten zwiastun twórców War of Mine pokazuje alternatywne rzeczywistości

The Alter: O to właśnie chodzi

Centralną postacią w historii Ołtarza jest „zwykły robotnik” Jan Dolski. Jednak po uderzeniu nie spada z drabiny, ale z nieba do zniszczonego statku kosmicznego. Jan najwyraźniej przeżył katastrofę, ale samotnie walczy o przetrwanie na obcej planecie. Tak więc skrępowani postanawiają stworzyć całą masę alternatywnych Jan Dolskis, z 11-bitowym tylko ujawnieniem, że nie są klonami. Oczywiście istnieją jednak warianty głównego bohatera, które w życiu obrały zupełnie inne ścieżki – np. studiowały medycynę. Dzięki temu The Alter chce zadać graczom pytania takie jak: „A co, jeśli zmienię swoje życie? Co, jeśli obiorę inną ścieżkę?” Niestety materiał wydany przez 11 Bit nie podał więcej szczegółów fabuły.

Przeczytaj także: Deadly Premonition 2: teraz dostępne również na Steam

Jako platforma wydawnicza wydaje się, że w tej chwili w The Alter planowany jest tylko komputer PC. Grę widzieliśmy już w sklepach GOG (bez DRM) i Parowy. Do tej pory 11 Bit Studios pracowało ze zmieniającymi się silnikami, takimi jak wewnętrzny silnik Liquid Engine (Frostpunk) i Unity 3D (Children of Morta). The Ages będzie teraz używać silnika Unreal Engine.

Źródło: za pośrednictwem 11-bit studios

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.