G. Nauseda w Kijowie: Zbrodnie wojenne na Ukrainie mogą popełniać tylko zombie, a nie ludzie

Prezydent Gitan Nauseda, który w środę odwiedził kijowskie przedmieście Borodianka, powiedział, że możliwe zbrodnie wojenne odnotowane tutaj i gdzie indziej na Ukrainie mogły zostać popełnione „tylko przez zombie, a nie ludzi”.

„Wtedy to właśnie do nas dotarło. Tylko zombie, a nie ludzie, mogli popełniać te okrucieństwa. Wypełniali rozkazy swoich dowódców wojskowych – w tym zombie. Nieustannie niszczą naród Ukrainy – powiedział G. Nausėda, który wziął udział we wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz przywódcami Estonii, Łotwy i Polski.

„Nie możemy do tego dopuścić, władze rosyjskie muszą zapłacić za swoje zbrodnie” – dodał.

Oddał hołd narodowi ukraińskiemu i prezydentowi Zełenskiemu.

Spełniali rozkazy swoich dowódców wojskowych – w tym zombie.

Powtórzył także apel do zachodnich partnerów o zwiększenie wsparcia militarnego dla Ukrainy i wezwał UE do jak najszybszego przyjęcia sankcji wobec ropy i gazu oraz „wszystkich rosyjskich banków”, mówiąc, że naród ukraiński nie może czekać „roku”. lub dwa”. ”.

W środę prezydent Litwy odwiedził Ukrainę z przywódcami Estonii, Łotwy i Polski. We wtorek litewski przywódca był w Polsce, gdzie wspólnie z prezydentami tego kraju, Łotwy i ministrem spraw zagranicznych Estonii dyskutowali o przebiegu wojny na Ukrainie, wsparciu dla Ukrainy i wzmocnieniu wschodniej flanki NATO.

Wizyta prezydentów miała na celu zademonstrowanie swojego poparcia dla ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w obliczu trwającej inwazji wojskowej Rosji, poinformowali urzędnicy.

Po wojnie Rosji z Ukrainą prokuratura Międzynarodowego Trybunału Karnego wszczęła śledztwo w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie po otrzymaniu apeli od kilkudziesięciu sygnatariuszy Statutu Rzymskiego.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.