Granica polsko-białoruska: UE ostrzega przed represjami Władimira Putina w warunkach kryzysu

Unia Europejska zaostrzyła sankcje wobec Białorusi w związku z kryzysem migracyjnym na jej granicy z Polską, ale powiedziano jej, że musi zrobić więcej, w tym przeciwstawić się rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi.

Ostrzeżenie usłyszał minister spraw zagranicznych Litwy Gabrielus Landsbergis, którego kraj jest jednym z trzech krajów sąsiadujących z Unią Europejską Białoruś.

Landsberg wzywa do zaostrzenia środków, w tym sankcji, które w szczególności zakazują korzystania z lotniska w Mińsku.

Nie ukrywał, że jego rząd obarczył Putina odpowiedzialnością, przynajmniej częściowo, za podżeganie do kontrowersji.

zdjęcie:
Prezydent Rosji Władimir Putin i jego białoruski odpowiednik Aleksander Łukaszenko

„Całkowicie zgadzam się, że prowadzi ten kryzys ramię w ramię. [Belarusian president] Aleksander ŁukaszenkoPowiedział Sky News.

„Wtedy to po prostu dotarło do naszej wiedzy. Nigdy nie postrzegałbym tego jako części rozwiązania – to część problemu i należy to bardzo jasno określić”.

Dowiedz się więcej o Aleksandrze Łukaszence

Mówiąc o nowych sankcjach, powiedział, że każdy przyszły pakiet powinien mieć większy wpływ i zasugerował zwrócenie na niego większej uwagi.

Powiedział, że sankcje wobec przemysłu tytoniowego na Białorusi ograniczyły dostęp do filtrów i maszyn pakujących, ale w rzeczywistości nie obejmowały żadnych sankcji na sam tytoń.

Zamiast tego pan Landsberg powiedział, że chce nałożyć sankcje na główne lotnisko Białorusi w Mińsku, aby uniemożliwić liniom lotniczym wjazd do kraju i sprowadzanie większej liczby potencjalnych migrantów.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do dostępnego odtwarzacza wideo

Wkrótce umrzemy z zimna i głodu.

Litwa, PolskaŁotwa dzieli granicę z Białorusią i obaj ostatnio zauważyli rosnącą liczbę osób, które podróżowały na Białoruś tylko po to, by natychmiast przekroczyć granicę do sąsiedniego kraju.

Następny jest Łukaszenko, którego Unia Europejska uważa za nielegalnego i dyktatorskiego przywódcę Oskarżony o zwabienie tysięcy imigrantów na Białoruś Z obietnicą łatwego dostępu do Unii Europejskiej, aw szczególności do Niemiec.

Białoruś zorganizowała wizy i loty dla członków grupy, a także transport do obszarów przygranicznych, więc tysiące osób próbowało przedostać się do innych krajów. Jednak trzy kraje UE odmówiły zezwolenia na jakikolwiek tranzyt.

Oglądaj codzienny podcast podcast o jabłku podcasty google, spotyfikować, głośnik

Zwycięstwo Łukaszenki w zeszłorocznych wyborach prezydenckich było postrzegane jako zwycięstwo nad manipulowaniem głosami i zastraszaniem, a od tego czasu został on obciążony licznymi sankcjami wobec swoich zwolenników i szeroko rozumianej gospodarki białoruskiej.

Jego decyzja o skierowaniu tak wielu migrantów do regionu przygranicznego jest postrzegana jako akt zemsty, pomimo poparcia Putina.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do dostępnego odtwarzacza wideo

Podziemna sieć pomaga migrantom

To rola rosyjskiego przywódcy dotyka wiele krajów, w tym Litwę.

Landsberg powiedział, że Ukraina może zostać „zaatakowana, gdy osiedlimy się na granicy z Belize”.

Dodał jednak, że jest bardzo zaniepokojony możliwością przeniesienia przez Rosję wojsk na Białoruś, teoretycznie w celu utrzymania niestabilnej sytuacji bezpieczeństwa.

Zdjęcia Diany Magnay z granicy polsko-białoruskiej
zdjęcie:
Kryzys trwa, migranci gromadzą się na granicy

„Widzimy ogromny wzrost obecności wojskowej, która może nadal znajdować się na terytorium Białorusi” – powiedział.

„Putin mógłby zrobić inaczej. Pewnego dnia możemy zobaczyć, że białoruską straż graniczną zastąpi ochrona rosyjskiej FSB.

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Wiemy, że na granicy są rosyjskie siły zbrojne i że rosyjskie siły specjalne wylądowały na Białorusi.

Jeśli zobaczymy, że zachowują się coraz częściej, będą musieli zareagować.

Migranci zbierają się na granicy białorusko-polskiej, próbując ją przekroczyć na przejściu granicznym Bruzgi-Kuznica Białostocka na Białorusi w 2021 roku. 15 listopada Oksana Manchuk/BelTA/Handout via REUTERS UWAGA EDYTOR – Ten obraz został dostarczony przez trzecią osobę.  Brak recenzji.  nie archiwum.  Zaliczenie obowiązkowe.
zdjęcie:
Migranci liczą na przekroczenie przejścia granicznego Bruzgi-Kuznica Białostocka

Jego kraj, podobnie jak Polska, zobowiązał się teraz do budowy bariery na granicy z Białorusią i wzywa Unię Europejską do partycypowania w jej kosztach.

Jest to prośba, która do tej pory budziła kontrowersje. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​nie chce wydawać pieniędzy na ogrodzenia i drut kolczasty, a jej kolega w Radzie Europejskiej, Charles Michel, wydaje się bardziej otwarty.

Jednak w regionie przygranicznym, gdy temperatury nadal spadają, starcie nie wydaje się szybko ustępować.

Białoruskie lasy Mieszka tu coraz więcej imigrantóww prymitywnych i prymitywnych obozach, między państwem, które ich wezwało i zatrzymało na granicach, a krajami, które nie chcą ich wjechać.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.