Grupa Hegelmann w Polsce za 22 mln euro buduje zintegrowane centrum biznesowe

Przyszłe Centrum Transportowe Hegelmann w Polsce. Wizualizacja biznesowa.

Na granicy niemieckiej budowana jest grupa Hegelmann, aby sprostać wymogom Pakietu Mobilności. Jej usługi będą również oferowane innym przewoźnikom.

Hegelmann Transporte, spółka Grupy Hegelmann w Polsce, ogłosiła rozpoczęcie realizacji zintegrowanego centrum działalności Hegelmann Hub Poland w miejscowości Žarska na Dolnym Śląsku. Zainwestowano ponad 22 miliony euro, aby zapewnić kompleksową obsługę przewoźnikom, ich flotom i kierowcom. Projekt będzie realizowany w ramach nowych przepisów Unii Europejskiej oraz pakietu mobilności.

Centrum Biznesowe Hegelmann powstaje na 11,6 ha gruntu. Obszar ten i jego infrastruktura zostaną podzielone na strefy funkcjonalne, aby zaspokoić potrzeby kierowców, przewoźników i ich pojazdów.

„Budujemy centrum biznesowe przede wszystkim po to, by zapewnić komfort naszym pracownikom. Oceniliśmy również sytuację w polskim sektorze transportowym, biorąc pod uwagę potrzeby rynku i trudności, jakie napotykają małe firmy transportowe w reagowaniu na wymagań pakietu mobilności i postanowili umożliwić dostęp do centrum wszystkim kierowcom i przewoźnikom, a także konkurencyjnym firmom Yurkevychus, prezes Hegelmann Transporte w Polsce.

„Zapotrzebowanie na takie centrum działań jest ogromne, planujemy również korzystać z rozwijanej infrastruktury” – mówi Tomas Jurgelevičius, dyrektor generalny Hegelmann Transporte na Litwie.

VŽ napisał, że ta spółka jest nadal oddziałem niemieckiej grupy kapitałowej, która generuje największe obroty na Litwie.

Budynek wielofunkcyjny

Największa powierzchnia ośrodka przeznaczona jest na hotel dla kierowców z ponad 750 miejscami noclegowymi. Pomieszczenia zostałyby zaprojektowane tak, aby spełnić wymogi dotyczące obowiązkowego odpoczynku kierowców powracających z europejskich dróg w ramach pakietu mobilności.

Powierzchnia biurowa zostanie zlokalizowana w trzykondygnacyjnym budynku – 200 miejsc pracy przypadnie polskiemu zespołowi Hegelmann Transporte. Hotel i biuro posiadają wydzielone powierzchnie handlowe dla partnerów biznesowych, przewoźników lub innych firm transportowych.

W ośrodku planowane jest utworzenie strefy serwisowo-serwisowej do obsługi i konserwacji samochodów ciężarowych. W budynku o powierzchni 6820 mkw. m, zapewni serwis, diagnostykę, malowanie, mycie samochodów ciężarowych i inne usługi. Projekt o powierzchni 5900 m². m magazyn, w którym będą przechowywane części zamienne i opony – takie rozwiązanie optymalizuje czas naprawy i zapewnia sprawne działanie strefy serwisowej.

Parking wokół biur, hotelu, powierzchni usługowych i magazynów pomieści jednorazowo 220 samochodów ciężarowych i 450 samochodów osobowych.

Podobno dalsze plany rozwoju Hegelmann Hub Poland obejmują utworzenie odrębnego kompleksu logistycznego i centrum magazynowego.

Przystosowany do Pakietu Mobilności

Grupa twierdzi, że wybrana lokalizacja centrum jest strategicznie szczególnie odpowiednia dla transportu transgranicznego w Europie. Zgodnie z wymogami Pakietu Mobilności kierowcy muszą wracać do kraju pracy co 8-9 tygodni. Obowiązki przewoźnika przewidują okresy odpoczynku dla kierowców w ich kraju przeznaczenia, w centrum działalności firmy lub w miejscu zamieszkania kierowcy. Centrum biznesowe Hegelmann Hub Poland zlokalizowane jest tuż przy granicy z Niemcami, pomiędzy autostradą A4 a drogą krajową 94. Ciężki sprzęt już dotarł na miejsce, generalnym wykonawcą prac jest austriacka firma Strabag. Kompleks ma zostać otwarty w 2022 r. w środku

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.