Grupę białoruskich migrantów zatrzymała w Polsce gumowa łódź przeprawiająca się przez rzekę

„Wczoraj 48 osób próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską” – podała służba.

Według raportu, duża grupa imigrantów z Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski przez rzekę na gumowej pontonie.

„Grupa 24 Irakijczyków przepłynęła pontonem rzekę Svislow, aby wjechać do Polski na teren chroniony przez Miejski Oddział Straży Granicznej w Krynkach” – czytamy w raporcie.

Według polskich pograniczników „Białorusiom pomagali obcokrajowcy”. Migranci zostali zatrzymani.

W tym roku kilka tysięcy migrantów przedostało się do UE z Białorusi przez granicę litewsko-łotewsko-polską, głównie z Iraku. W związku z kryzysem migracyjnym na Litwie iw Polsce wprowadzono sytuację kryzysową na granicy, zbudowano szlabany i wzmocniono ochronę granic, aby zapobiec napływowi nielegalnych migrantów z Białorusi.

Unia Europejska oskarża białoruski reżim o organizowanie przepływów migracyjnych i nazywa to hybrydową agresją w odwecie za sankcje bloku wobec Mińska za rozprawę z opozycją.

Autorytarny prezydent Alaksandr Łukaszenka powiedział, że zachodnia kontrola handlu narkotykami i nielegalnej migracji będzie teraz prowadzona przez społeczność międzynarodową w odpowiedzi na incydent pod koniec maja, w którym samolot pasażerski Ryanair został przymusowo wylądował w Mińsku i aresztowano działacza białoruskiej opozycji.

„Zatrzymywaliśmy narkotyki i migrantów – teraz zjesz je i sam złapiesz” – powiedział Łukaszenko.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *