Guterres, Sekretarz Generalny ONZ: „Rosja nie może wygrać tej wojny” – Polityka

Lemke, minister środowiska: elektrownie jądrowe mogą działać jeszcze maksymalnie trzy miesiące

Mimo kryzysu energetycznego, federalna minister środowiska Steffi Lemke ostrzegła przed wydłużaniem żywotności elektrowni jądrowych i zmienianiem celów w zakresie ochrony klimatu i przyrody. Ostatnie trzy reaktory mogłyby działać jeszcze przez maksymalnie trzy miesiące i to też jest najważniejsze nie wytwarza już energii elektrycznej, powiedział we wtorek polityk Zielonych w Bundestagu. „Jeśli chciałeś uzyskać więcej niż ten mały wkład, musielibyśmy zacząć od nowa z dostawą elementów paliwowych i naprawdę kompleksowymi kontrolami bezpieczeństwaMinister, który odpowiada również za bezpieczeństwo reaktorów, powiedział, że wojna na Ukrainie o elektrownie jądrowe jest postrzegana z dużym niepokojem.

Debata na temat przedłużenia czasu trwania planowane na koniec 2022 został wywołany rosyjskim atakiem na Ukrainę. O niezależne od importu węgla, ropy i gazu z Rosji rząd również rozważył, a następnie odrzucił przedłużenie czasu pracy produkcji energii elektrycznej. W każdym razie Niemcy są uzależnione głównie od gazu ziemnego i ropy naftowej do ogrzewania i transportu.

Lemke opowiadał się za szybką ekspansją zielonej energii elektrycznej. „Odpowiedź na rosyjską agresję nie może brzmieć: Niemcy zmniejszają swoją zależność od importu z Rosji iw zamian rezygnują z planu całkowitego uniezależnienia się od węgla, ropy i importowanego gazu”. (Reuters)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.