Hiszpania przełożyła push drużyny gospodarzy – wicemistrz Europy krishtinio finalo dalyvė

Niejednokrotnie reprezentacja Hiszpanii wygrała bilet do finału Euroczempionatu w dramatycznej walce.

Sergio Scariolo auklėtiniai półfinał Berlyne 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20) Vokietija, gospodarz turnieju palaužė, wszedł do finału.

W niedzielę Hiszpania zmierzy się w finale z Francją (21:30), a Niemcy z Polską w meczu o brązowy medal (18:15).

Ponad 14 000 osób obejrzało drugi półfinał w Sausakimšoje Arena. Wentylatory.

Dennis Schroder, który w 35 minucie zebrał 30 punktów (8/10 debli, 3/7 trójek, 5/5 bodów), zbiórkę, 8 udanych podań, 2 błędy i 33 przewroty w 35 minucie.

Był to jedyny szczebel EČ, kiedy D. Schroder zanotował 20 punktów z 5 lub więcej statystykami zbiórek.

Lorenzo Brownas, który grał imponująco z Hiszpanią, zdobył 29 punktów w 33 minuty (8/10 debli, 3/7 trójek, 4/4 zbiórek), 2 zbiórki, 6 asyst, 4 sykiusy i 27 punktów.

Na starcie rungtynių Hiszpania dowodzona przez Willy’ego Hernangomeza rozpoczęła tolti (35:26), ale potem Niemcy wstali: decydującym strzałem D. Schrodera był panų gyynyba, Andreas Obstas trafił za trzy i pozwolili Niemcom zdobyć prowadzenie (42:41).

Po długich przerwach Hiszpanie ścigali się 15:4 i wyszli na 4-punktowe prowadzenie (61:57), ale po tym Niemcy oddali prowadzenie 14:0 i odzyskali prowadzenie (71:61).

Jednak w połowie czwartej kwarty W. Hernangomez wyrównał wynik (77:77), a asysty Usmano Gerubo ponownie uszczęśliwiły Hiszpanów (86:80). Trzypunktowy Obstas Maodo Lo obronił Vokietiję (86:90), ale w ostatnich 19 sekundach nie uratował swojej strategii.

Niemcy: Dennis Schroder 30 (8/10 debli, 3/7 tercji, 5/5 punktów, 8 asyst, 30 pieniędzy), Franz Wagners (6/7 debli, 1/6 tercji) Andreas Obstas (5/8 trebelów, 5 zbiórek) w 15, Danielis Theisas 10 (3/9 debli, 5 debli), Maodo Lo 9 (3/7 debli).

Hiszpania: Lorenzo Brownas 29 (8/10 debli, 3/7 trebli, 6 asyst, 4 asysty, 26 punktów), Willy Hernangomez 16 (4/6 debli, 5/5 punktów, 4 kld.), Juana Hernangomez 13 (5 /6 debli), Alberto Diaz 10, Xavi Lopez-Arostegui 7 (5 zbiórek).