I Asset Management inwestuje 31 mln euro w akademik w Polsce

Wizualizacja biznesowa.

Firma inwestycyjna I Asset Management Fund Europejski Fundusz Mieszkalnictwa Studenckiego projekt osiedla studenckiego planuje zainwestować 31 mln w Krakowie. EUR.

Fundacja skontrolowała już krakowski teren z pozwoleniem na budowę i utworzyła konsorcjum z polską firmą budowlaną Mota-Engil, która zrealizuje projekt.

Szacowana łączna powierzchnia budynku wraz z poematowanym parowcem wyniesie ponad 21 000 metrów kwadratowych. M. Planuje się mieć 566 pokoi i 1600 mkw. m powierzchni wspólnej.

Prywatne akademiki w Krakowie mają zacząć działać do jesieni 2023 roku, a budowa ruszy w październiku. Ostatnie 9,5 mln euro jest obecnie uruchamianych na projekt w Polsce. inwestycje w euro.

Zdjęcia :: 1

Matas Mockelin, partner realizujący projekt z Europejskiego Funduszu Mieszkań Studenckich, twierdzi, że rozwój w Polsce został wzmocniony przez pomyślny rozwój prywatnych projektów studenckich na Litwie i Łotwie.

Fundacja zainwestowała już w akademik studencki Solo Society w Kownie i rozwija taki projekt w Rydze, stolicy Łotwy, a do jesieni przyszłego roku planuje ukończyć projekt akademika w Wilnie Santariks.

Dowiedz się więcej o działalności i planach fundacji tutaj.

To dla nas największy i najbardziej ambitny projekt, ponad dwukrotnie większy od projektów realizowanych w Wilnie i Rydze razem wziętych, cytowany jest w raporcie Mockelin.

Zdjęcia :: 2

Fundacja rozważa również kilka innych projektów akademików studenckich w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu.

Z naszej analizy wynika, że ​​jakość zakwaterowania dla studentów jest niska, a większość akademików prowadzonych przez uniwersytety jest stosunkowo kiepskiej jakości. Wielkość samej Polski, liczba studentów na wyższych uczelniach oraz brak wysokiej jakości mieszkań dla studentów i młodych specjalistów wciąż robią wrażenie – mówi Mockelin.

2020 Na koniec 2007 r. 9,96% akcji Asset Management należało do Ernestas Kazbaras, 45,04% do kapitału Utopia, w 100% kontrolowanego przez Mindaugas Strlis.

Pozostałe 45% spółki zarządzającej jest kontrolowane przez UAB Suprema LT, której jedynym udziałowcem jest Alius Jakublis, prezes FM Orion Securities i udziałowiec.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.